Tatal tanarului disparut in Marea Adriatica implora autoritatile sa-l ajute

×
Publicitate

Barbatul nu mai are sperante sa-si gaseasca baiatul in viata si isi doreste doar sa-i recupereze trupul pentru a-l inmormanta cum se cuvine.


Cosmin Pauna a disparut sambata trecuta
, in timp ce era in vacanta intr-o statiune din nord-vestul Croatiei, impreuna cu sotia si cumnatul sau.

Facea windsurfing, cand a fost lovit de un val urias, dupa care nu a mai fost de gasit. Tatal tanarului de 34 de ani isi aduce aminte ca, la plecare, fiul lui si-a luat la revedere, desi nu obisnuia sa faca asta.

Parca a presimtit ceva, spune cu amaraciune barbatul. Autoritatile croate au abandonat deja cautarile, stabilind ca barbatul nu mai este in viata. Familia lui Cosmin a incercat sa-l caute pe cont propriu.

Cumnatul si sotia lui Cosmin au inchiriat de cateva ori un elicopter, insa costurile ajung la 1.000 de euro pe ora si oamenii nu-si mai pot permite acest lucru.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Cu bate sa ne luptam si in sabii sa ne taiem! Scandal in centrul Capitalei

Scandalurile se tin lant pe o strada din centrul Capitalei. Cateva familii se plang ca vecinii au navalit marti noapte peste ele cu sabii si bate si au tras pana si un foc de arma.

Alerta in Sinaia! Un geamantan suspect a pus pe jar politistii

Zeci de politisti si pirotehnisti au fost alertati, marti seara, de o vanzatoare din Sinaia care a gasit un geamantan suspect chiar la usa magazinului.

Accident pe o sosea din Bucuresti! Un sofer a pierdut controlul volanului

Un sofer a devenit autorul unei cascadorii periculoase pe o strada din Bucuresti. Tanarul a baut un pic, cat sa se binedispuna si sa intre sub incidenta legii, dupa care a gonit pe sosea cu bolidul pe care l-a scapat de sub control.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.