Europa League: Sheriff Tiraspol-Steaua 1-1, Poli Timisoara-Ajax 1-2!

Europa League

Steaua a ratat calificarea in primavara europeana, dupa ce a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Sheriff Tiraspol. Ros-albastrii aveau nevoie de o victorie pentru a spera la 16-imile de finala ale Europa League.

Moldovenii au deschis scorul in minutul 82, prin Diedhiou, la o faza in care Zapata a gafat incredibil. Stelistii au revenit rapid, Toja restabilind egalitatea, dupa doar 4 minute.

La Timisoara, Poli a marcat prima, prin Goga, dupa doar doua minute de joc, insa a fost egalata in minutul 9, gol Suarez.

Pantelic i-a adus pe olandezi in avantaj cu un gol marcat in primul minut al reprizei secunde. In minutul 50, Ajax a ratat un penalty, produs de Bonfim, care a si fost eliminat.

Autorul ratarii a fost Suarez, care a repetat "performanta" si in minutul 65, cand Pantilimon a fost si el eliminat, pentru ca l-a faultat in suprafata de pedeapsa. Intrat pe teren in locul lui Bucur, goal-keeperul Taborda a reusit sa pareze sutul atacantului de la Ajax.

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

O noua seara dezastruoasa pentru echipele din Romania in Europa League. Steaua, CFR Cluj si Dinamo au fost invinse, in timp ce FC Timisoara a obtinut un rezultat de egalitate.

Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”

În timp ce cererea pentru muncitorii străini este tot mai mare, în România nu ajung suficienți. Agențiile de recrutare spun că unii străini ocolesc țara noastră și aleg Ungaria sau Croația.

Autoritățile ruse susțin că au găsit în sângele teroriștilor o substanţă psihotropă care schimbă percepţia realităţii

Cei patru principali suspecţi arestaţi după atacul terorist de la sala de concerte Crocus City Hall de lângă Moscova s-ar fi aflat sub influenţa drogurilor în momentul în care au executat împuşcăturile în masă - susțin autoritățile ruse.

Pedeapsa primită de paramedicul SMURD care a agresat sexual o pacientă, în ambulanță, în drum spre Spitalul Elias

Un paramedic SMURD, acuzat că a agresat sexual o pacientă pe care trebuia să o transporte în siguranță, la spital, a fost condamnat la 5 ani și 5 luni de închisoare.