Pietonul din Bucuresti lovit de un autobuz pe trotuar a murit

×
Publicitate

Intr-un trafic infernal, pe o ninsoare puternica, vehiculul a trecut pur si simplu peste un barbat de 72 de ani, dupa ce s-a izbit de o alta masina. Din pacate, acesta a incetat din viata vineri la spital.

 

Politistii precizeaza ca ii cerceteaza pe ambii soferi pentru ucidere din culpa.

Intersectia bulevardului Nicolae Grigorescu cu strada Constantin Brancusi. Autobuzul liniei 330 venea din spre cartierul Titan si cand a ajuns in mijlocul intersectiei s-a lovit cu un autoturism care vira stanga.

In urma impactului autobuzul plin cu calatori a ajuns pe trotuar si l-a lovit pe pieton. Cine a gresit? La aceasta intrebare incearca acum sa raspunda politistii care merg pe doua ipoteze de lucru.

Este posibil ca cei doi soferi sa fi intrat in intersectie la culoare verde a semafoarelor. In aceste conditii vinovatul exclusiv este soferul autoturismului care nu a acordat prioritate autobuzului.

A doua situatie luata in discutie este aceea in care autobuzul a fortat culoarea galbena a semaforului. Asta inseamna ca soferul RATB a accelerat cand a trecut de semafor iar cand a ajuns in mijlocul intersectiei semaforul arata deja rosu. Chiar si asa conducatorul masinii mici ar fi trebuit sa-l lase sa treaca. O alta ipoteza luata in calcul de politisti: culpa comuna.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
Citește și...
Trupe speciale în Mizil, după ce mai mulți localnici au atacat o mașină a Poliției. Au ocupat strada și aveau muzica la maxim

Forţele speciale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Prahova au intervenit, în ziua de Paşte, în oraşul Mizil, după ce mai multe persoane au ameninţat o patrulă formată dintr-un poliţist şi un jandarm. 

”Să vină permisele”. Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în mașina de serviciu. VIDEO

Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în autospeciala de serviciu, în timp ce erau îmbrăcaţi în uniformă.

Apartamentele închiriate în regim hotelier sunt la mare căutare în România. Noi reguli europene pentru proprietari

După hoteluri, apartamentele închiriate în regim hotelier au devenit cea mai căutată formă de cazare din România.

Recomandări
Războiul Strâmtorii Ormuz. SUA blochează porturile iraniene, Teheranul amenință întreaga regiune. UE se pregătește de criză

Blocada SUA asupra porturilor iraniene a început luni, la 17.00, ora României, iar Teheranul amenință cu represalii toate porturile din regiune. Petrolul a ”sărit” de 100 de dolari. UE estimează pierderi de 25 miliarde euro de la începutul războiului.

Peter Magyar, despre UE și NATO: ”1.000 de ani maghiarii s-au străduit să fie parte a Europei”. Mesaj către Rusia și China

Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, s-a declarat mândru că țara sa este membră UE și NATO, în timp ce poporul maghiar s-a străduit 1.000 de ani să fie parte a Europei. El a mulțumit Rusiei și Chinei că au acceptat rezultatul alegerilor. 

Prețurile la carburanți se schimbă de la o zi la alta. Cu cât se vând motorina și benzina în București

După zilele de sărbătoare, revenim la rutină, care pentru mulți înseamnă și inevitabilele opriri la benzinărie.