Nu va lasati gentile pe scaunul din dreapta masinii! Hotii sunt pe faza

×
Publicitate

In aceasta perioada hotii fura fara nicio jena, ziua in amiaza mare, mai ales daca faceti imprudenta sa va lasati gentile pe scaunul din dreapta masinii.

Politistii sectorului 6 au prins trei indivizi in actiune, dupa ce au fost filmati cum deschid o portiera si iau un portofel. Cu totii fac parte dintr-o grupare specializata.

Politistii ii urmareau demult pe acesti barbati despre care stiau ca scotocesc prin masini. Pana la urma au avut si dovada.

Unul dintre suspecti a fost filmat in momentul in care forta portiera unui autoturism lasat de proprietar intr-o parcare din Buzau. L-a tentat portmoneul uitat de om pe bancheta.

Initial, a incercat sa forteze incuietoarea. N-a reusit, dar s-a intors cu o rigla metalica pe care o bagat-o pe langa geam. Pentru ca nu i-a iesit manevra si-a chemat un complice.

Minute in sir, cei doi au stat langa masina ca sa fie siguri ca nu-i vede nimeni. Apoi, unul a vorbit la telefon in timp ce partenerul sau a fortat iar incuietoarea. De aceasta data au avut succes, dar s-au indepartat putin de autoturism inainte de lovitura finala.

Doar unul dintre ei s-a intors sa ia portofelul. S-a urcat apoi in masina in care se aflau alti doi prieteni si a fugit. Politistii care ii pandeau le-au luat urma si in clipa in care masina lor n-a mai putut inainta au intervenit.

Cei trei au fost adusi in fata unui procuror la Bucuresti, unde dosarul cu faptele lor este deja gros.

Cu o zi inainte sa fie prinsi in flagrant, hotii au urmarit si o persoana care si-a parcat masina si s-a dus sa scoata bani de la banca. In acest timp i-au intepat roata. Cand victima a observat ca are pana si a incercat sa-si rezolve problema i-au furat borseta cu 8.000 de lei.

Acum o luna, alti trei membri ai aceleiasi grupari au ajuns dupa gratii.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT 163.000.000€ pentru cel mai tare transfer al verii în fotbal!
NEWS ALERT 163.000.000€ pentru cel mai tare transfer al verii în fotbal!
Citește și...
A vrut sa depaseasca o caruta, dar a fost spulberat de o duba pe contrasens

Final tragic pentru un tanar de 20 ani. Baiatului i s-a oprit inima dupa un accident sinistru petrecut pe soseaua care leaga Bacaul de Vaslui. A incercat sa treaca pe langa o caruta nesemnalizata, insa n-a mai putut feri o dubita ce venea din sens opus.

Bancnote false de 100 de lei, puse in circulatie in Ialomita!

Asa cumparatori nu-si doreste niciun comerciant! Mai multi indivizi din Ialomita sunt acuzati ca au pus in circulatie cel putin noua hartii de 100 de lei, fara valoare.

Explozia produsa luni la Sibiu, accident colectiv de munca!

Se cauta vinovatii in cazul exploziei de acum doua zile, care a bagat sase oameni in spital, la Sibiu! Anchetatorii sustin, in urma cercetarilor, ca este vorba despre un accident colectiv de munca.

Recomandări
Restricții pentru mașinile clasice în localități. Primăriile trebuie să delimiteze zone fără poluare în următorul an

Noul Cod al Urbanismului adoptat recent prevede măsuri pentru reducerea poluării în localități. Autoritățile locale vor trebui să delimiteze zone fără emisii sau cu emisii scăzute în cel mult 12 luni de la intrarea în vigoare a legii. 

Ultimul efort pe Legea salarizării. Nicușor Dan și partidele fostei coaliții, noi discuții pentru salvarea banilor din PNRR

Liderii partidelor din fosta coaliție de guvernare vor discuta, din nou, astăzi, cu președintele Nicușor Dan, cu privire la Legea salarizării în sectorul public, după ce cu o zi în urmă dezbaterea s-a încheiat fără nicio concluzie.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.