Mitropolitul Bartolomeu Anania se simte mai bine

×
Publicitate

Vesti bune de la Cluj, de la Clinica de Chirurgie unde este internat Mitropolitul Bartolomeu Anania. Inalt Preasfintia Sa se simte mai bine
si e posibil ca in cateva zile sa fie dezintubat - potrivit unor surse din echipa ce il ingrijeste.

Aceiasi medici spun ca analizele si investigatiile din ultimele zile au avut rezultate imbucuratoare.

Desi situatia s-a mai imbunatatit, nimeni nu are voie inca sa-l viziteze pe prelat, singurele care au acces in rezerva fiind calugaritele ce il slujesc de multa vreme.

Mitropolitul Bartolomeu Anania, care nu peste mult timp implineste 90 de ani, a revenit la Cluj dupa 10 zile de internare la Viena.

Medicii austrieci au apreciat ca o interventie chirurgicala pe cord ar fi prea riscanta, data fiind varsta inaintata si suferintele multiple ale pacvientului.

Articol recomandat de sport.ro
Întrebarea care a emoționat-o până la lacrimi pe Bernardette Szocs: ”Am emoții, îmi pare rău”
Întrebarea care a emoționat-o până la lacrimi pe Bernardette Szocs: ”Am emoții, îmi pare rău”
Citește și...
Trei români au furat bijuterii şi colecţii de monede dintr-o locuinţă din Belgia. Un suspect a fost prins în România

Trei români sunt acuzaţi că au spart o locuinţă din Belgia, în decembrie 2025, de unde au furat bijuterii, colecţii de monede şi un ceas de valoare.

Portofel european de identitate digitală, cloud unic și semnătură electronică. CE: România are nevoie de tranziție accelerată

România trebuie să crească performanța competențelor digitale de bază ca o componentă esențială a procesului educațional, atât pentru profesori, cât și pentru elevi și studenți, cere Comisia Europeană.

Fata de 12 ani lovită de o mașină pe trotuar a murit. Șoferul ar fi adormit la volan

Eleva de 12 ani, rănită grav pe trotuar în accidentul rutier de acum două zile, în fața unei școli din județul Bistrița-Năsăud, a murit la spital. Este posibil ca șoferul de 59 de ani să fi adormit la volan, spun surse din anchetă.

Recomandări
Surse: Lista miniștrilor din „Guvernul Veștea”. Cinci rămân din cabinetul Bolojan. Nume mai vechi reapar în Executiv

Patru miniștri PSD din cabinetul Ilie Bolojan ar urma să facă parte și din guvernul Adrian Veștea. În același timp, din partea PNL ar urma să revină unele figuri din guvernele anterioare.

Război în PNL. Veștea vrea să îi ia locul lui Bolojan la șefia partidului. Liberalii vor să îl excludă vineri

Liderii PNL ar urma să se reunească într-o ședință de urgență care să pregătească pașii necesari pentru excluderea lui Adrian Veștea din partid. În paralel, premierul desemnat ar vrea să preia șefia partidului la congresul viitor.

Protest al profesorilor la Guvern și la Parlament. Sindicaliștii cer retragerea legii salarizării. Lista revendicărilor

Sindicatele din Educație, care reprezintă peste 300.000 de salariați, cer Guvernului retragerea imediată din dezbaterea publică a proiectului Legii salarizării unitare.