Drum national din Botosani, blocat de localnicii suparati pe camionagii!

×
Publicitate

"Pe aici nu se trece", au strigat sambata dimineata zeci de oameni, care au blocat un drum national din Botosani.

S-au luat la cearta cu soferii de camioane, dar si cu fortele de ordine care au incercat sa-i convinga sa elibereze soseaua.

Oamenii din comuna Vorona aveau aprobare pentru a manifesta in fata primariei din localitate, impotriva traficului greu din zona care le-ar pune in pericol casele. Protestul s-a mutat in mijlocul drumului, iar jandarmii i-au indepartat cu greu pe localnici de pe sosea.

Articol recomandat de sport.ro
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Citește și...
„România educată”, vot final. Studenții din Iași susțin salariile mai mari doar dacă vin și cu responsabilizarea dascălilor

Proiectele legilor pentru învăţământul preuniversitar şi superior, împreună cu rapoartele comisiei de specialitate, intră luni, pentru vot, în plenului Senatului, care este for decizional.

Au batut mar un baiat de 16 ani si i-au omorat cu salbaticie calul!

Cruzime greu de imaginat in judetul Iasi. Trei tineri au bagat groaza in tot satul, dupa ce au batut crunt un baiat de 16 ani si i-au macelarit apoi calul cu care se intorcea acasa.

Si-a bagat fetita in spital dupa ce a lovit-o in cap cu un scaun

O copila de 11 ani din Vaslui a ajuns la spital inconstienta dupa ce mama ei a lovit-o cu un scaun in cap. Femeia si-ar fi iesit din minti pentru ca fata nu si-ar fi facut lectiile si n-ar fi avut grija de sora ei mai mica, in varsta de doi ani.

Recomandări
Încă o noapte albă pentru românii din Belfast. „Acum atacă în spatele casei o persoană mascată. Stăm cu draperiile trase”

A fost încă o noapte albă pentru românii stabiliți în Belfast. Cu draperiile trase și luminile stinse, ai noștri au rămas în case, de teamă să nu devină următoarele ținte ale atacurilor care au zguduit orașul în ultimele zile.

Republica Moldova și Ucraina încep de luni negocierile de aderare la Uniunea Europeană. Anunțul, făcut de președintele CE

Toate statele membre ale Uniunii Europene au fost de acord cu deschiderea primului cluster de negocieri de aderare cu Ucraina şi Republica Moldova, a anunţat vineri seară preşedintele Consiliului European, Antonio Costa, transmit Reuters şi AFP.

Furtuni de o violență extremă au lovit România. Șoferii au fugit din mașini când au început să cadă bucăți mari de gheață

Inundații puternice, drumuri blocate și pagube de proporții. Sunt urmările vijeliilor însoțite de grindină din ultimele 24 de ore. Culturile agricole de pe mii de hectare de teren au fost distruse.