Doi minori, de doar 12 si 13 ani, suspecti de furturi

61369394

Politistii din Baia Mare au avut aseara o interventie surprinzatoare – doi copii, de 12, respectiv 13 ani, au incercat sa patrunda prin efractie in magazin cu intentia de a sustrage bunuri.

 

Politia a fost sesizata aseara ca doua persoane incearca sa patrunda intr-un magazin situat pe Bulevardul Bucuresti din Baia Mare. La locul indicat s-a deplasat un echipaj care a identificat doi copii in varsta de 12 si 13 ani din Baia Mare. Acestia au incercat sa patrunda prin efractie in magazin cu intentia de a sustrage bunuri.

De asemenea, politistii au stabilit ca minorii, in aceeasi seara, au patruns, tot prin efractie, intr-o farmacie din municipiu de unde au sustras 58 de lei. Cercetarile continua pentru documentarea intregii lor activitati infractionale.

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Jaf ca in filme la o casa de schimb valutar din Baia Mare

In miez de noapte, mai multi indivizi au reusit sa plece cu seiful in care se aflau peste 50 de mii de lei. Politistii nu au dat pana acum de urma seifului si nici nu au indicii despre suspecti.

Situatia drumurilor din judetul Cluj. Drumarii actioneaza pe 79 de sectoare de drum

In cursul diminetii, la nivelul judetului Cluj nu se inregistreaza drumuri judetene inchise sau blocate, circulatia desfasurandu-se normal, in conditii de iarna.

Seara culturala poloneza la Cluj-Napoca

 Centrul de limba si cultura poloneza, din cadrul Universitatii Babes-Bolyai, invita clujenii la o seara culturala poloneza, in 30 ianuarie 2014, incepand cu ora 17:30, la „Casino” in Parcul Central.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.