Vrajitoarea Vanessa a refacut cuplul de succes cu Melissa, colega ei. De data asta, dupa gratii

×
Publicitate

Frica a fost mai puternica decat orice vraja, asa ca dupa o noapte in care a stat pitita, asa-zisa clarvazatoare Vanessa s-a predat astazi si a ajuns in arest, alaturi de partenera sa de inselatorii, Melissa.

Cele doua, dar si complicii lor au timp sa mediteze la ce au facut, pe toata perioada sarbatorilor. Chiar si dupa, in conditiile in care numarul victimelor care au prins curaj si le reclama creste de la o zi la alta.

Cea de-a doua pretinsa clarvazatoare, pe numele careia a fost emis un mandat de arestare preventiva, a petrecut deja o prima noapte in spatele gratiilor. Rada Minca, pe numele de scena Melissa, s-a predat miercuri seara, la trei ore dupa ce politistii i-au batut la poarta, iar ea nu a fost o gazda primitoare.

Singurul suspect luat de autoritati ca din oala a fost Ion Constantin, cercetat pentru complicitate.

Al patrulea personaj din poveste este Craif Buzea, alias Manix. Initial, le-a transmis procurorilor ca el isi face sarbatorile si abia apoi ar fi dispus sa se arate in lume. Ceva l-a facut insa sa se razgandeasca, pentru ca pana la urma a mers de bunavoie la sediul Inspectoratului General al Politiei.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
Citește și...
Seful ITM Timis acuzat de coruptie, condamnat la trei ani si jumatate de inchisoare cu executare

Inspectorul sef al ITM Timis, Cornelia Corescu, trimis in judecata pentru trafic de influenta, a fost condamnat de Tribunalul Timis, la trei ani si sase luni de inchisoare cu executare.

Un elev din Galati a fost injunghiat chiar in curtea liceului in care invata

Un incident deosebit de grav a avut loc astazi, la Grupul Scolar Traian din Galati. Un elev a fost injunghiat in curtea liceului, insa medicii spun ca este in afara oricarui pericol.

Primarul suspendat al Clujului, Sorin Apostu, cere sa fie eliberat sub control judiciar

Primarul suspendat al municipiului Cluj-Napoca, Sorin Apostu, a cerut eliberarea sub control judiciar, sustinand ca nu vrea sa influenteze ancheta si ca nu i-a cerut niciodata directorului RATUC sa incheie contracte de asigurare pentru parcul auto.

Recomandări
Bulgaria a devenit lider mondial în stocarea energiei. Vecinii care țin aprinsă lumina în România sunt peste SUA și Australia

Bulgaria a devenit lider global al capacităților de stocare a energiei, depășind California, Chile sau Australia, regiuni care se bazează pe energie solară. Bulgaria asigură din această energie stocată majoritatea necesarului importat de România. 

Ministerul Apărării de la Chișinău: Drona doborâtă la Galați este rusească, a venit din Ucraina și a traversat Moldova

Drona doborâtă duminică dimineața la Galați este rusească și a traversat Republica Moldova, venind dinspre Ucraina, înainte de a intra în spațiul aerian al României, a transmis Ministerul Apărării de la Chișinău.

Motorina standard s-a ieftinit cu 68 de bani. Prețul a coborât sub pragul de 10 lei în unele benzinării

Vești bune pentru șoferi la pompă. De la miezul nopții, prețul motorinei standard a scăzut cu 68 de bani și a ajuns la 10 lei pe litru în unele benzinării.