Un depozit de materiale de construcții, cuprins de flăcări uriașe. De vină ar fi niște tineri care au lansat un lampion

×
Publicitate

A fost panică în noaptea de joi spre vineri într-un cartier din Buzău, unde un depozit de materiale de construcții a fost cuprins de flăcări.

Oamenii care locuiesc în apropiere au văzut acoperișul arzând și au sunat imediat la 112. Pericolul a fost mare și pentru că în interior erau materiale care ar fi putut înteți vălvătaia.

În ciuda eforturilor depuse de militari, pagubele sunt însemnate. Însă construcția era asigurată, spune proprietarul.

Martorii cred că totul ar fi pornit de la un lampion lansat de câțiva tineri pe acea stradă. Felinarul din hârtie ar fi ajuns pe acoperiș, apoi a izbucnit focul.

Sistemul de supraveghere video al clădirii, care ar fi putut surprinde imagini care să susțină ipoteza, a fost distrus de flăcări.

Pompierii au început însă o anchetă pentru a stabili cauza incendiului.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Curtea de Apel a respins cererea de eliberare a lui Dragnea. Fostul lider PSD invoca încălcarea brutală a drepturilor omului

Curtea de Apel Bucureşti (CAB) a respins vineri contestația la executare depusă de Liviu Dragnea, prin care fostul lider PSD solicita să fie eliberat din închisoare pe motiv că este deținut ilegal.

Rafila: Școala, într-un fel sau altul, trebuie să reînceapă. Evitarea în totalitate a infectării cu Covid-19 nu este posibilă

Profesorul Alexandru Rafila consideră că, într-un fel sau altul, şcoala trebuie să reînceapă, punând în balanţă protejarea copiilor de infecţia cu Covid-19, dar şi dezvoltarea lor normală, întrucât ei au nevoie de interacţiune unii cu alţii.

Drama pacienților care fac accident vascular cerebral. Statul nu are destui bani pentru materiale

În România, într-un singur an, 55.000 de oameni suferă un accident vascular cerebral ischemic. Din 3.000, câţi ar avea nevoie de o procedură specială, mai puţin de 150 sunt salvaţi.

Recomandări
Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.