Un bărbat a murit, după ce a intrat cu ATV-ul în poarta unei case, chiar sub ochii soției

×
Publicitate

Un bărbat de 51 de ani a murit după ce a intrat cu ATV-ul în poarta unei case, pe Drumul Național 1, în Alba.

Impactul a fost atât de puternic încât victima a intrat imediat în stop cardio-respirator. Tragedia s-a petrecut chiar sub ochii soției, care a avut nevoie de îngrijii medicale din cauza șocului.

Accidentul a avut loc la amiază, în localitatea Lancrăm. Bărbatul a ieșit cu ATV-ul pe drum, cel mai probabil la plimbare, dar a pierdut controlul vehiculului și s-a izbit violent de poartă unei case. Soția victimei era în apropiere când s-a întâmplat nenorocirea și a văzut toată scena.

Posibil să i se fi făcut rău și nu a mai putut să controloze ATV-ul. A mai dat încă o dată cu capul în poartă și l-a aruncat”, a spus un vecin.

Am văzut pe femeia aia că nu se mai ținea pe picioare, aproape leșinată. Și am zis: ‘Sună repede la salvare, sună repede la salvare, copillul era cu telefonul la ureche și suna. Când am ajuns el era acolo jos și ATV-ul”, a adăugat o femeie.

Echipajele de medici chemate de urgență l-au găsit inconștient. Au încercat să-l resusciteze, însă rănile erau foarte grave.

Gheorghe Muntiu - medic SAJ Alba: “Pacientul era în stop-cardio respirator, prezenta un traumatism cranian sever și leziuni incompatibile cu viața.”

Soția bărbatului a făcut atac de panică, iar cei de pe ambulanță au dus-o la spital.

Oamenii legii au deschis o anchetă în acest caz. Traficul în zonă s-a desfășurat alternativ zeci de minute.

Articol recomandat de sport.ro
Suedia, Cehia și Finlanda, coaliție împotriva Rusiei. Răspunsul dur de la Moscova: „Politici rusofobe!”
Suedia, Cehia și Finlanda, coaliție împotriva Rusiei. Răspunsul dur de la Moscova: „Politici rusofobe!”
Citește și...
Sistem cu AI pe aeroportul Otopeni. Pasagerii vor primi estimări privind timpul de aşteptare al bagajelor

Aeroportul Otopeni introduce un sistem cu inteligență artificială la cel folosit pentru livrarea bagajelor. Pasagerii vor vedea o estimare a perioadei în care își vor primi bagajele de la cală la sosire, anunță Compania Națională Aeroporturi București.

O porțiune din zidul Bisericii Fortificate din Moșna s-a prăbușit. Vizitele ghidate au fost suspendate

O porțiune a zidului de incintă al Bisericii Fortificate din Moșna, județul Sibiu, s-a prăbușit vineri spre sâmbătă noapte, în jurul orei 01:40, potrivit unui comunicat transmis de Ministerul Culturii.

Sute de persoane au protestat față de marșul Bucharest Pride în Capitală. „Noi suntem popor creștin” | FOTO

Mii de persoane au participat, sâmbătă, la „Marşul Normalităţii” în Bucureşti, acţiune desfăşurată cu câteva ore înainte ca tot în Capitală să aibă loc marşul Bucharest Pride.

Recomandări
Șansele ca Guvernul Eugen Tomac să treacă de votul Parlamentului. „Matematica” învestirii după anunțurile PNL și USR

Partidul Naţional Liberal şi Uniunea Salvaţi România au anunţat că nu vor vota guvernul Eugen Tomac, după ce o parte dintre numele cabinetului Tomac au apărut public şi au fost asociate cu PSD.

Guvernul a aprobat bugetul ANL pe 2026. Anul trecut se pregătea desființarea instituției. DOCUMENTE

Guvernul a aprobat bugetul Agenției Naționale pentru Locuințe pentru 2026, care asigură resursele necesare programelor de construire a locuințelor și desfășurării activității. În 2025, era luată în calcul desființarea instituției.

Scut deasupra Europei de Est. NATO reconfigurează misiunile de poliție aeriană ca apărare aeriană, inclusiv pentru drone

Țările NATO intenționează să îi acorde comandantului militar suprem al Alianței mai multă libertate de acțiune pentru a doborî drone, până la summitul de luna viitoare de la Ankara.