Canalizările nu au mai făcut față, iar apa a ajuns pe stradă. Chiar și-așa, cerul a oferit un adevărat spectacol, inclusiv pe plajă. Pentru că în centru erau organizate evenimente dedicate zilei orașului, șoferii care au mers cu mașina în Portul Tomis au rămas blocați zeci de minute. Unii au ascultat muzică și chiar au făcut o horă în mijlocul drumului.
Trafic paralizat la Constanța după o ploaie torențială. Șoferii blocați au încins o horă pe șosea
O furtună, pentru care a fost emis un cod galben, a paralizat sâmbătă seară Constanța.