Surse: Mama lui Florin Cîțu a murit. Premierul și-a anulat programul pentru ziua de sâmbătă

62191919
Agerpres

Mama lui Florin Cîțu a murit, conform unor surse ale Știrilor PRO TV. Premierul României și-a anulat programul pentru ziua de sâmbătă, când trebuia să participe la prima etapă a circuitului Grand Chess Tour™️ 2021 – Superbet Chess Classic Romania 2021.

Florin Cîțu se afla la Baia Mare când a aflat de tragedie și s-a întors de urgență la București.

Mama lui Florin Cîțu ar fi suferit de cancer pulmonar.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Garry Kasparov, despre Putin: ”Când se va prăbuşi el, se va prăbuşi şi sistemul, pentru că n-o să-l ajute nimeni”

Garry Kasparov a avut la București un mesaj ferm pentru comunităţile internaţionale, care ar trebui să acţioneze faţă de dictatori precum Vladimir Putin.

Donald Trump a fost „interzis” timp de doi ani pe Facebook. Decizia conducerii față de politicieni

Donald Trump a fost suspendat pe rețeaua de socializare Facebook pentru o perioadă de doi ani. Persoanlitățile politice vor fi sancționate de acum înainte precum organizatorii obisșnuiți la încălcarea regulilor.

Extinderea plajelor de pe litoralul românesc intră într-o nouă etapă. Urmează 2 Mai și Vama Veche

Extinderea plajelor de pe litoralul românesc intră de vineri într-o nouă etapă.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.