Moara care a explodat in Brasov nu respecta normele de stingere a incendiilor, potrivit ISU. Care este starea ranitilor
08-11-2015
|
07:30
Ancheta in cazul exploziei de la Brasov inainteaza greoi. Moara care a sarit in aer avea nenumarate probleme si nu respecta normele de stingere a incendiilor, sustin cei de la ISU, care ar fi amendat societatea in urma cu doi ani.
Pe de alta parte, trei angajati raniti usor in deflagratie se simt mai bine. In cazul celorlalti doi, internati la sectia de terapie intensiva, medicii raman deocamdata rezervati.
Va reamintim ca joi seara o explozie puternica a zguduit din temelii fabrica de paine din Brasov. Unul dintre angajati a murit la cateva ore dupa incident.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
brasov,
explozie,
raniti,
moară,
Dată publicare:
07-11-2015 19:07
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare de la Papa Leon al XIV-lea. FOTO
O fetiță din București a primit, în noaptea de Crăciun, o scrisoare neașteptată de la Papa Leon al XIV-lea, ca răspuns la un desen prin care se ruga pentru copiii afectați de război.