Incendiu violent în Vâlcea, la o rulotă aflată în apropierea unei case. Patru bărbaţi au suferit arsuri

62346004

O rulotă amplasată în apropierea unei case din comuna Roeşti, judeţul Vâlcea, a fost distrusă, luni seară, de un incendiu. Patru bărbaţi, cu vârste între 34 şi 55 de ani, au suferit arsuri la faţă şi la mâini, trei dintre ei fiind transportaţi la spital.

Potrivit ISU Vâlcea, un incendiu a izbucnit la o rulotă aflată în apropierea unei case, în satul Ciocâltei, comuna Roeşti. Acolo au fost trimise echipaje din cadrul G.I. Măciuca, G.I. Drăgăşani şi G.I Râmnicu Vâlcea cu 3 ASAS şi 2 ambulanţe SMURD, precum şi 2 ambulanţe aparţinând SAJ. În sprijin a acţionat şi SVSU Lădeşti. 

„Datorită acţiunii prompte şi profesioniste a pompierilor militari, incendiul a fost localizat şi lichidat, la scurt timp de la sosirea echipajelor de intervenţie la locul evenimentului, în limitele găsite. În urma incendiului au rezultat 4 victime, cu arsuri la nivelul feţei şi al membrelor superioare. Acestea au fost evaluate de către echipajele SMURD şi SAJ”, a informat ISU Vâlcea, conform News.ro.

Un bărbat de aproximativ 43 de ani, care a suferit arsuri de gradul I, a refuzat transportul la spital. Un alt bărbat, de aproximativ 34 de ani, a fost transportat de echipajul SMURD Drăgăşani la UPU Vâlcea, având arsuri de gradul II la nivelul membrelor superioare şi la faţă, iar echipajele SAJ au transportat două victime la UPU Vâlcea (bărbaţi de aproximativ 55 ani şi 48 de ani), arsuri de gradul II la faţă şi la membrele superioare. 

În urma incendiulu, a ars în întregime rulota, aproximativ 10 metri pătraţi de astereală de la casă şi aproximativ 15 metri pătraţi de acoperiş de la fânar.

Cauza probabilă a incendiului este un scurtcircuit la instalaţia electrica a rulotei.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
Ciucu anunță un pas-cheie pentru termoficarea Capitalei: Ministerul Energiei va evalua activele ELCEN

Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunţă că Ministerul Energiei urmează să realizeze o evaluare a activelor Elcen.

Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici. Care este motivul

Vacanțele dese și scurte chiar pot fi cheia marilor succese, arată cele mai noi studii. Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici de-a lungul anului, ca să reducă stresul.

Au intrat în vigoare noi reguli pentru închirieri turistice pe platforme precum Airbnb și Booking: „Se evită țepele”

Începând de miercuri, 20 mai, platformele de închirieri în scop turistic ar trebui să elimine spațiile de cazare neînregistrate oficial.

Recomandări
Nemții speră să le găsească în viață pe cele două românce, dispărute după explozia din Gorlitz. Au trecut peste 48 de ore

S-au scurs mai bine de 48 de ore de la explozia din orașul Gorlitz, Germania, care a dărâmat o clădire în care se aflau și două românce.

Sondaj: Câți români sunt mulțumiți de prestația lui Nicușor Dan ca „mediator”. Când urmează „runda a doua” de consultări

După ce prima rundă de consultări oficiale cu partidele parlamentare nu a dus la o formulă de guvernare, președintele Nicușor Dan i-a chemat joi la discuții și pe ceilalți parlamentari. 

Aston Villa a câștigat Europa League după ce a învins clar Freiburg în finală cu 3-0. Record incredibil pentru Unai Emery

Echipa engleză Aston Villa a câștigat miercuri noapte Europa League, după ce a învins categoric formația germană Freiburg cu 3-0, într-o finală desfășurată la Istanbul, pe Beșiktaș Park.