Bătrâni evacuați dintr-un cămin din Constanța. Șase au ajuns la spital

62372998

Mai mulți bătrâni dintr-un cămin din Constanța, au ajuns la spital, după ce au acuzat stări de rău. Șase persoane au fost preluate de ambulanțe.

Şase persoane aflate într-un cămin de bătrâni au ajuns la spital după ce au acuzat stări de rău, a informat sâmbătă IPJ Constanţa, preluat de Agerpres.

Potrivit sursei citate, vineri seara, în jurul orei 22,40, poliţişti din cadrul Poliţiei Staţiunii Eforie au fost sesizaţi cu privire la faptul că mai multe persoane dintr-un cămin de bătrâni acuză o stare de rău.

Poliţiştii deplasaţi la faţa locului au identificat şase persoane, care au fost preluate de ambulanţe şi transportate la spital.

38 de persoane aflate în căminul de bătrâni au fost evacuate. După efectuarea verificărilor de specialitate, s-a constatat că nu există pericol iminent, astfel că acestea au fost reintroduse în imobil, precizează IPJ Constanţa.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
GALERIE FOTO Emoții mari pentru Alisia! Băiatul ei cu nume celebru a debutat la seniori, iar echipa favorită joacă azi finala Cupei
Citește și...
Ciucu anunță un pas-cheie pentru termoficarea Capitalei: Ministerul Energiei va evalua activele ELCEN

Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunţă că Ministerul Energiei urmează să realizeze o evaluare a activelor Elcen.

Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici. Care este motivul

Vacanțele dese și scurte chiar pot fi cheia marilor succese, arată cele mai noi studii. Tot mai mulți angajați renunță la concediul lung din vară și aleg vacanțe mai mici de-a lungul anului, ca să reducă stresul.

Au intrat în vigoare noi reguli pentru închirieri turistice pe platforme precum Airbnb și Booking: „Se evită țepele”

Începând de miercuri, 20 mai, platformele de închirieri în scop turistic ar trebui să elimine spațiile de cazare neînregistrate oficial.

Recomandări
Nemții speră să le găsească în viață pe cele două românce, dispărute după explozia din Gorlitz. Au trecut peste 48 de ore

S-au scurs mai bine de 48 de ore de la explozia din orașul Gorlitz, Germania, care a dărâmat o clădire în care se aflau și două românce.

Sondaj: Câți români sunt mulțumiți de prestația lui Nicușor Dan ca „mediator”. Când urmează „runda a doua” de consultări

După ce prima rundă de consultări oficiale cu partidele parlamentare nu a dus la o formulă de guvernare, președintele Nicușor Dan i-a chemat joi la discuții și pe ceilalți parlamentari. 

Aston Villa a câștigat Europa League după ce a învins clar Freiburg în finală cu 3-0. Record incredibil pentru Unai Emery

Echipa engleză Aston Villa a câștigat miercuri noapte Europa League, după ce a învins categoric formația germană Freiburg cu 3-0, într-o finală desfășurată la Istanbul, pe Beșiktaș Park.