Bărbat de 52 de ani reţinut pentru că ar fi agresat sexual o feţită de 6 ani

62041783

Un bărbat de 52 de ani din comuna Nicolae Bălcescu a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore sub acuzaţia că ar fi agresat sexual o fetiţă de 6 ani, au informat, marţi, reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Vâlcea.

Potrivit acestora, mama fetiţei a fost cea care a anunţat că, în urmă cu mai bine de două săptămâni, vărul soţului ar fi ademenit-o pe copilă la el acasă, unde a dezbrăcat-o şi pipăit-o în zonele intime.

"Fapta a fost sesizată de mama minorei, în cursul zilei de 5 iunie a.c.. Potrivit acesteia, în data de 26 mai a.c., în jurul orei 16,00, bărbatul, de 52 de ani, care este văr cu tatăl victimei, ar fi condus-o pe minoră la domiciliul său, spunându-i acesteia că-i va oferi suc, după care a dezbrăcat-o şi a pipăit-o în zonele intime, fără a o agresa fizic sau verbal", a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Vâlcea, Gabi Popescu.

Bărbatul a fost reţinut, în cursul zilei de marţi el urmând să fie prezentat magistraţilor Judecătoriei Râmnicu Vâlcea cu propunere de arestare preventivă. 

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Virginel Iordache, senatorul PSD dus în Capitală cu elicopterul SMURD, și-a făcut public diagnosticul

Senatorul PSD de Suceava Virginel Iordache, care a fost în centrul unui scandal în toată regula luna trecută, după ce a fost dus de la Suceava la București cu elicopterul SMURD pentru o afecțiune aparent banală, și-a făcut public diagnosticul.

Poziția oficială a României la criza din R.Moldova. Măsura luată de Igor Dodon

Ministerul Afacerilor Externe a transmis, în sfârșit, poziția României privind criza politică din Republica Moldova şi susține că voinţa exprimată de cetăţeni la alegerile din luna februarie, trebuie respectată.

CFR Infrastructură a semnat contractul pentru modernizarea liniei ferate dintre Gară și Otopeni

CFR Infrastructură a semnat marți, la Ministerul Transporturilor, contractul pentru construcţia liniei de cale ferată dintre Gara de Nord şi Aeroportul Otopeni.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.