Un păstor salvat de pompieri, în urma viiturilor, a murit a doua zi pe o păşune

61968531
Pro TV

Un păstor din Neamț, salvat de pompieri în timpul unei viituri, a fost găsit a doua zi, fără suflare, pe o pășune unde se afla cu oile la păscut.

Bărbatul a fost surprins, săptămâna trecuta, de viiturile puternice din Neamț, în timp ce se afla cu cele 200 de oi la păscut. După 5 ore, pompierii au reușit să-l salveze, în urma unei intervenții dificile.

A doua zi, bărbatul a fost trimis, din nou, cu oile la păscut, însă a fost găsit decedat de un bărbat care locuia în apropiere. Acesta a chemat ambulanța, însă paramedicii nu au mai putut face nimic pentru victimă.

Cadrele medicale au solicitat sprijinul polițiștilor pentru identificarea persoanei. „Polițiștii au stabilit că este vorba de un bărbat de 66 de ani din Timișești, care s-ar fi aflat cu ovinele pe o pășune din localitate. La fața locului s-a deplasat o echipă de cercetare pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs decesul.

Cadavrul a fost depus la morgă în vederea efectuării necropsiei. Corpul nu prezenta urme de violență pe suprafața exterioară. În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, Robert Costan, potrivit publicației Ziar Piatra Neamț.

 

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Negocierile pentru Guvern au intrat în blocaj total. Nici Grindeanu, nici Mureșan nu au majoritate. Ce propune UDMR

Negocierile pentru formarea noului Guvern sunt oficial blocate. În timp ce PSD şi PNL încearcă să-și impună propriul candidat, în funcția de premier liderul UDMR propune o coaliție formată din PSD, PNL și UDMR.

Concluzii după CSAT. România va cere aliaților din NATO să asigure “o postură de descurajare și apărare aeriană puternică”

În şedinţa Consiliului Suprem de Apărare a Ţării, condusă de preşedintele Nicuşor Dan, s-au analizat obiectivele României la Summitul NATO, care se va desfăşura în perioada 7-8 iulie 2026, la Ankara.

Probă de Bacalaureat amânată, în premieră, din cauza căldurii: ”Mi s-au topit creierii pe masa de examen”

În premieră pentru școala românească, examenul de Bacalaureat s-a amânat din cauza codului roșu. Candidații vor susține proba scrisă la disciplina obligatorie a profilului miercuri, nu marți, cum era programul inițial.