Conchita Wurst, "Regina Balului" la cel mai mare eveniment caritabil impotriva HIV, organizat in Viena

×
Publicitate

Primaria din Viena a gazduit cel mai mare eveniment caritabil organizat in Europa pentru combaterea maladiei SIDA. La fastuosul bal au participat numeroase personalitati si vedete, printre care Bill Clinton, Ricky Martin sau Conchita Wurst.

Somptuos, ca toate balurile vieneze, dar mult mai picant decat v-ati putea inchipui, evenimentul a atras sambata seara in jur de 40.000 de spectatori euforici.

Atmosfera a fost animata de mii de dansatori in tinute care sfidau imaginatia. Florile, cat mai diverse si mai ingenios plasate, au reprezentat laitmotivul serii.

Pe covorul rosu din Viena a pasit si Marcia Cross, cunoscuta pentru rolul sau din serialul "Neveste Disperate". Prin rochia aleasa, creatie a casei de moda Alexander McQueen, actrita a incercat sa respecte tema aleasa pentru aceasta a 20-a editie a balului: Gradina Bucuriei.

"Port o creatie McQueen, pentru ca stiam ca altfel nu am sanse sa concurez cu toata frumusetea si extravaganta acestui eveniment. Asa ca mi-am propus sa fiu si eu o floare in aceasta gradina extraordinara", a declarat Marcia Cross.

La eveniment au fost prezenti si cantareata americana Courtney Love ori portoricanul Ricky Martin.

"Ultimele trei zile pe care le-am petrecut in Viena au fost fascinante, pur si simplu, datorita faptului ca am avut ocazia de a vorbi cu oamenii care se lupta cu aceasta boala", a spus Ricky Martin.

Regina Balului a fost, nici nu se putea altfel, noua vedeta a Austriei: travestitul cu barba Conchita Wurst, care a castigat recent concursul Eurovision.

Articol recomandat de sport.ro
Inter, depunctată pe final de sezon? Scandalul din Italia poate arunca în aer lupta la titlu
Inter, depunctată pe final de sezon? Scandalul din Italia poate arunca în aer lupta la titlu
Citește și...
Cosmin Stan împlinește 48 de ani. Un jurnalist în linia întâi a televiziunii: Senior Correspondent și prezentator

De la Neptun TV la pupitrul Știrilor PRO TV, prezentator de știri, câștigător al unui premiu Emmy pentru jurnalism, Cosmin Stan adaugă un nou capitol unei cariere construite pas cu pas.

Emily Blunt, apariție plină de eleganță la premiera „The Devil Wears Prada 2”. FOTO

Emily Blunt a fost prezentă alături de colega sa din distribuția filmului The Devil Wears Prada 2, Simone Ashley, la evenimentul de promovare organizat la V&A South Kensington.

Ce spun criticii despre mult așteptatul film ”Michael”. Lipsește cel mai controversat subiect din viața lui Jackson

Filmul „Michael”, care poate fi văzut și în România, acoperă moștenirea pătată a starului pop cu o mănușă cu paiete, ascunzând problemele lui Michael Jackson sub un film biografic convențional care, dacă îți acoperi urechile, sună grozav - spun criticii.

Recomandări
PSD și AUR au anunțat că au început demersurile pentru a depune o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan

Liderii PSD și AUR, Marian Neacșu și Petrișor Peiu, au anunțat luni dimineață că formațiunile politice pe care le reprezintă au început demersurile comune pentru inițierea unei moțiuni de cenzură împotriva Guvernului Bolojan.

Vreme schimbătoare în România în următoarele două săptămâni. Temperaturi negative noaptea și episoade de ploi locale

Vremea va rămâne schimbătoare în următoarele două săptămâni, cu perioade mai reci, mai ales noaptea, dar și cu zile în care temperaturile vor urca până la 22–23 de grade, depășind chiar aceste valori în unele regiuni.

Ce bonificații a acordat ANAF românilor care și-au plătit anticipat dările. Creștere masivă a conformărilor voluntare

ANAF a anunţat luni că au fost acordate bonificaţii în valoare totală de 43,5 milioane de lei pentru 78.322 de contribuabili care au achitat anticipat impozitul pe venit şi contribuţiile sociale, în termenul stabilit până la data de 15 aprilie.