(P) Emy revine cu o nouă piesă și un nou dans viral

62375697

În ziua de azi, canalele tradiționale, precum televiziunea și radio, nu mai sunt singurele căi prin care un artist audiovizual își poate distribui creațiile.

Cel mai bun exemplu este Emy Alupei, „fata cu părul albastru” de la ediția din 2016 a X Factor România, care și-a luat soarta în propriile mâini și și-a creat o carieră pe social media. Iar acum, Emy se pregătește de lansarea unei noi piese, împreună cu o nouă provocare pentru urmăritorii ei.

Cine este Emy Alupei?

Andreea Emilia Alupei a intrat pentru prima dată în lumina reflectoarelor în anul 2016 când, la doar 17 ani, a cântat pentru prima dată în fața camerelor. Piesa aleasă de ea pentru preselecțiile X Factor România a fost „Sub pielea mea”. Întâmplător, cântărețul anonim de la Carla’s Dreams a fost și el membru al juriului, devenind ulterior mentorul tinerei talentate, împreună cu celelalte fete participante la competiție.

Deși a fost eliminată, Emy nu s-a lăsat. În vara anului 2018 și-a publicat primul single, intitulat „#Hate”, pe canalul ei de YouTube - și a făcut senzație. La scurt timp, a urmat prima ei piesă lansată sub egida Cat Music, intitulată „Hannah Montana”. În următorii ani, Emy a continuat să lanseze melodii, printre care și piese de succes precum „Nu uita”, „Moldoveanca Haladită”, „Fata lui Tony Montana” și o primă piesă în limba engleză, „Alien”. Iar acum, Emy se pregătește de lansarea unei piese noi, la doar câteva luni după „Băiat de cartier” în care cântă cu fostul coleg X Factor, Alex Mladin.

Același stil dinamic, o nouă piesă Emy: „Rihanna”

Pe 11 august 2023, ora 18:00, Emy lansează o nouă piesă intitulată „Rihanna”. Piesa este la fel de dinamică și îndrăzneață ca toate celelalte melodii lansate de cântăreață în ultimii ani. El vine și cu un invitat-surpriză, un sponsor responsabil pentru mașinile luxoase și sesiunile de shopping de mare clasă a cântăreței: personajul misterios Mr Bit. Identitatea lui este ascunsă de o cască de motociclist.

Videoclipul piesei Rihanna povestește o zi din viața ideală a cântăreței Emy, care începe cu voie bună în cercul de prieteni, continuă cu turul unor buticuri exclusiviste și se termină la club. Aici, fata cu părul albastru pregătește o surpriză pentru fanii ei: o nouă rutină de dans, gata să se transforme într-o provocare pe Instagram și TikTok.

Ascultă piesa din momentul lansării mai jos:

Stea de reality

Emy poate părea cunoscută și pentru cei care nu gustă stilul ei de muzică - rap, trap, și muzică electronică. Și anume, din multiplele show-uri de reality în care a participat. După X Factor, Emy a avut o scurtă incursiune în concursul „Bravo, ai stil” pe Kanal D, apoi a trecut la Survivor România, unde, făcând parte din echipa Faimoșilor, a rămas până la episodul 73 dintr-un total de 75. Apoi a participat și la sezonul 37 din The Challenge, un reality rezervat participanților la alte reality-uri, în 2021. Aici, ea a terminat competiția pe locul 3 la fete, din 18 participanți.

Noua piesă Emy, dedicată brandului de cazinou online Mr Bit, va putea fi / poate fi urmărită pe canalul de YouTube a cântăreței începând cu 11 august 2023.

Articol recomandat de sport.ro
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"

Acest articol este un material publicitar al cărui conținut a fost realizat în mod independent de o terță parte, fără răspunderea editorială şi sub supravegherea PRO TV S.R.L.

Citește și...
(P) Cum arată un depozit de deșeuri ecologic?

Într-un context în care cantitatea de deșeuri generate de societatea modernă este în continuă creștere și problema gestionării acestora devine tot mai urgentă, dezvoltarea depozitelor de deșeuri ecologice a devenit o prioritate majoră.

(P) BEYOND Watch EARTH2: Unul dintre cele mai frumoase smartwatchuri ale momentului

Noua serie de ceasuri intelligente EARTH2 de la BEYOND Watch vine în 7 variante ce se diferenteaza prin culoarea carcasei sau culoarea si materialul curelei, fiecare dintre aceste modele oferind o experiență unică cu orice ocazie in care este purtat.

(P) Pe ce suprafață calcă o mașină când rulează?

V-ați gândit, vreodată cât de mare este pata de contact a unei anvelope cu solul? V-ați gândit vreodată pe ce suprafață se bazează vehiculul dumneavoastră care poate avea peste 1,5 tone?

 

Recomandări
Incident grav în Tulcea. O dronă s-a prăbușit și a explodat. Nu a fost detectată de radarele MApN

MApN a fost informat cu privire la semnalarea, prin apel la numărul unic de urgență 112, a unei drone căzute în zona localității Luncavița, județul Tulcea, la 5 km de frontiera cu Ucraina, a precizat MApN într-o postare pe Facebook.

Mediul de afaceri avertizează că România se îndreaptă spre o recesiune în 2026. „Este un rezultat sub așteptările noastre”

Patronatele avertizează că riscul unei recesiuni ușoare în 2026 a crescut și că economia României traversează o perioadă dificilă, după ce consumul slab a contribuit la scăderea PIB-ului în primul semestru.

Un vicepreședinte PNL acuză PSD că „amână revolta propriului partid”: „Totul a fost o cacealma politică”

Vicepreşedintele PNL, deputatul Alexandru Muraru, susţine că liderii PSD întreţin în partid speranţa că o majoritate în jurul PSD este ”aproape”, dar că realitatea este alta şi că totul a fost ”o cacealma politică”.