Stirile ProTV de la ora 13:00, din 30.03.2012

×
Publicitate

Anchetatorii s-au lamurit in privinta bucatii de carne descoperite in valiza unui chinez la Aeroportul Henri Coanda. Ceea ce parea a fi o bucata de picior de om, este de fapt un fragment din laba unui urs.

Judecatorii de la Tribunalul Bucuresti i-au prelungit astazi mandatul de arestare lui Gheorghe Vladan, barbatul care a impuscat opt oameni la coaforul Perla.

La munte ninge si viscoleste ca in decembrie. S-a asternut un strat nou de zapada, dar, din pacate, schiorii nu se pot bucura de el, pentru ca toate instalatiile de transport pe cablu sunt inchise din cauza vantului.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 13:00, din 29.03.2012

Incident grav la Constanta, unde un fost ofiter de politie si-a impuscat sotia si le-a explicat anchetatorilor ca a crezut ca i-au intrat hotii in casa si de aceea a tras.

Stirile ProTV de la ora 13:00, din 20.03.2012

Zece gloante au tras in aer politistii din Capitala ca sa opreasca trei indivizi care au furat o Dacie.

Stirile ProTV de la ora 13:00, din 01.03.2012

Control fatal la starea civila din sectorul 1 al Capitalei. Unul dintre sefii de acolo a murit de inima cand a aflat ca angajatele lui sunt audiate.
 

Recomandări
Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.