Stirile ProTV de la ora 13:00 din 12.02.2012

×
Publicitate

Cinci ore, doar atat ne mai despart de un nou cod portocaliu de vreme rea, in conditiile in care 68 de oameni au murit din cauza frigului.

Jumatate de tara inca se sufoca sub zapada. Deja s-au pornit alte ninsori, care, in prima faza, vor creste in intensitate in judetele Olt, Mehedinti, Dolj, Gorj, Valcea si Caras-Severin.

Apoi, viscolul se va intoarce cu furie, exact in zonele in care zeci de mii de oameni au trait zece zile rupti de lume.

Cea mai grea situatie ramane in Vrancea, unde autoritatile vor ca Ministerul de Interne sa aprobe starea de alerta. De altfel, 30 din cele 36 de sate izolate sunt acolo.

In prezent 81 de drumuri judetene si alte trei nationale raman inchise.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 13:00 din 13.06.2012

Captura impresionanata de droguri pe autostrada Bucuresti - Pitesti. Zeci de pachete cu heroina, in valoare de un milion si jumatate de euro, au fost descoperite in rezervoarele a doua masini de lux.

Stirile ProTV de la ora 13.00 din 11.06.2012

Avem primele rezultate partiale oficiale ale alegerilor desfasurate ieri. Biroul Electoral Central a centralizat aproximativ 11% din totalul voturilor valabil exprimate.

Stirile ProTV de la ora 13:00, din 30.05.2012

Oroare la Sibiu, unde cadavrul jandarmului care pazea consulatul german a fost gasit miercuri dimineata de o trecatoare, langa postul de paza. Fusese injunghiat in piept si inca nu se stie cine l-a ucis.

Recomandări
Anunț dramatic al premierului Peter Magyar. ”Dumnezeu să binecuvânteze Ungaria!”

Premierul Peter Magyar a declarat sâmbătă că Ungaria trece printr-o situație dificilă și cere populației să se bazeze doar pe canalele oficiale de comunicare. Magyar anunță restricții severe la consumul de electricitate și apă, în toată Ungaria.

Băsescu, despre criza energetică: Lumea se uită la România dacă vrea să vadă ce înseamnă să fii prost. Panarame de miniștri

Toți miniștrii Energiei și premierii care au luat până acum decizii de închidere a unor capacități de producere a energiei fără să pună altceva în loc sunt vinovați de criza actuală din România, spune fostul președinte Traian Băsescu.

Cod roșu de căldură extremă în România. Temperaturile depășesc 25 de grade Celsius și noaptea. HARTA

Administrația Națională de Meteorologie a emis sâmbătă un cod roșu de căldură extremă pentru duminică, 2 august, care vizează vestul României. Aici, temperaturile vor depăși 25 de grade Celsius și noaptea. Canicula va afecta însă toată țara.