10.000 de pachete de tigari confiscate de la doi tineri din Craiova

60155239

Jandarmii doljeni au gasit asupra a doi tineri, in varsta de 19, respective 27 de ani, 10.000 de pachete de tigari netimbrate, pe care cei doi urmau sa le comercializeze pe piata neagra.


Efectivele din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judetean Dolj se aflau in misiune de patrulare pe raza comunei Leu, judetul Dolj cand i-au surprins pe cei doi tineri. Negustorii ambalasera marfa in saci menajeri si o depozitasera intr-o masina.

Tinerii s-au asezat in fata barului din centrul localitatii si au incercat sa vanda marfa. Unul s-a speriat cand a vazut patrulele de jandarmi si a rupt-o la fuga. Negustorii nu au vrut sa spuna nici in ruptul capului de unde au marfa. Jandarmii au confiscat marfa in valoare de aproximativ 40.000 lei, iar cei doi tineri s-au ales cu o amenda de 1.000 lei.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
Citește și...
Patru vieti secerate intr-o singura clipa, in Dolj

Un tanar de 25 de ani a murit intr-un grav accident pe care l-a provocat si in care au mai pierit trei oameni fara nicio vina. Conducea o masina cu numere de Anglia si volanul pe dreapta, cand a taiat o curba pe drumul dintre Craiova si Bechet.

Concediu fortat pentru angajatii fabricii de avioane din Craiova

Criza economica il alunga pe Mos Craciun pretutindeni in tara. La fabrica de avioane din Craiova peste 75% dintre angajati au intrat in concediu fortat.

75% dintre angajatii Fabricii de Avioane din Craiova, trimisi acasa!

Criza economica din Romania s-a resimtit si la Fabrica de Avioane din Craiova. Pentru a reduce cheltuielile, conducerea unitatii a decis ca peste 75% dintre angajati sa plece acasa.

Recomandări
Motorina s-a scumpit după eliminarea reducerii de acciză. Ce șanse sunt pentru ieftiniri în perioada următoare

Prețurile în benzinării au crescut miercuri, odată cu expirarea măsurilor luate de Guvern pentru a limita scumpirea carburanților din ultimele luni. Șoferii au plătit mai mult pentru motorină, carburantul pentru care acciza a fost temporar redusă.

Ședință de Guvern. Executivul pregătește noi exproprieri pentru autostrăzi și sesizarea CCR în conflictul cu ÎCCJ

Guvernul se reunește joi, 2 iulie, în ședință, pe agenda Executivului fiind incluse 15 proiecte de hotărâre, o informare, o notă și mai multe puncte de vedere asupra unor inițiative legislative.

Cele mai puține medii de 10 din ultimii ani la Evaluarea Națională. Ce spun experții despre subiecte

Elevii nemulțumiți de notele obținute la Evaluarea Națională pot depune contestații. Sunt medii mai mici decât anul trecut - dar subiectele, spun experții în educație, au fost demne de un examen național.