Politia Rutiera, in vizita la gradinita!

×
Publicitate

Micutii de la Gradinita cu program prelungit numarul 8, din Alba Iulia, au fost vizitati de politistii de la Rutiera.

Oamenii legii i-au invatat cateva reguli de circulatie pe care trebuie sa le respecte ori de cate ori ies pe strada.

Actiunea face parte din programul national de siguranta rutiera "Stop accidentelor, viata are prioritate".

Acest gen de actiuni pentru micii pietoni vor continua pe toata durata anului scolar.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
Citește și...
In Alba rata somajului a crescut si a ajuns la 5,46% la finele anului 2015

Somajul este in crestere fata de lunile precedente. Asa se face la nivelul judetului sunt inregistrati peste 9.000 de someri, dintre care 2.800 indemnizati si restul neindemnizati.

Statuile de un milion de euro puse in Cetatea Alba Iulia sunt furate pe bucati. Din telescop, a mai ramas doar trepiedul

Peste 30 de monumente amplasate in Cetatea Alba Iulia dupa restaurarea zonei interioare si pentru care s-a platit aproape un milion de euro sunt furate pe bucati, relateaza Mediafax.

Alba: pagube in agricultura de peste sase milioane de lei

Peste 3.300 de hectare de culturi agricole au fost afectate de grindina si ploile torentiale inregistrate in judetul Alba la sfarsitul lunii iunie, valoarea pagubelor ridicandu-se la peste sase milioane de lei.

Recomandări
Negocieri înaintea moțiunii. Strategia lui Ilie Bolojan ca să atragă parlamentari de partea sa

Ilie Bolojan a recunoscut că au loc negocieri în Parlament înainte de moțiunea de cenzură și a explicat că va discuta cu orice parlamentar cu „o atitudine responsabilă”.

UE se adaptează la criza energetică: a redus limitările la ajutoare de stat. Marii beneficiari: agricultura și industria

CE relaxează temporar regulile privind ajutoarele de stat. Asta înseamnă că guvernele vor putea da mai ușor bani firmelor lovite de scumpirea combustibilului, a îngrășămintelor și a energiei electrice, ca urmare a crizei din Orientul Mijlociu.

Demisii în bloc în administrație. Oamenii puși de PSD au plecat cu gândul că se vor întoarce „peste două săptămâni”

În timp ce Sorin Grindeanu este într-o vizită oficială la Paris, 91 de oameni numiți de PSD au plecat din aparatul administrativ.