O studenta la Drept a vrut sa fure bani din contul mamei sale!

×
Publicitate

O tanara de 21 de ani, din Alba, studenta la Drept, a incercat sa fure din contul mamei sale. A modificat buletinul femeii, pe care a pus poza sa, s-a dus la banca, insa functionara i-a dat planul peste cap.

Fata a aflat ca mama ei are in cont aproape 100.000 de lei. S-a gandit imediat ca nu e greu sa intre in posesia lor. Cu ajutorul unui scanner, tanara a modificat buletinul de identitate al mamei sale, astfel incat sa para ca ea este titulara contului.

Tanara a cerut functionarei de la banca sa-i elibereze cateva mii de lei din cont. Functionara, observand falsul si sub pretextul ca ii va da banii, a anuntat organele de politie.

In fata politistilor, studenta la Drept a recunoscut ca a vrut sa fure banii mamei sale. Ea este cercetata acum penal pentru fapta sa.

Articol recomandat de sport.ro
A părăsit Rusia după ce a cerut neutralitate
A părăsit Rusia după ce a cerut neutralitate
Citește și...
In Alba rata somajului a crescut si a ajuns la 5,46% la finele anului 2015

Somajul este in crestere fata de lunile precedente. Asa se face la nivelul judetului sunt inregistrati peste 9.000 de someri, dintre care 2.800 indemnizati si restul neindemnizati.

Statuile de un milion de euro puse in Cetatea Alba Iulia sunt furate pe bucati. Din telescop, a mai ramas doar trepiedul

Peste 30 de monumente amplasate in Cetatea Alba Iulia dupa restaurarea zonei interioare si pentru care s-a platit aproape un milion de euro sunt furate pe bucati, relateaza Mediafax.

Alba: pagube in agricultura de peste sase milioane de lei

Peste 3.300 de hectare de culturi agricole au fost afectate de grindina si ploile torentiale inregistrate in judetul Alba la sfarsitul lunii iunie, valoarea pagubelor ridicandu-se la peste sase milioane de lei.

Recomandări
Nivelul Dunării scade îngrijorător. Armata va detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă

Operațiuni urgente pe Dunăre. Reprezentanții Armatei au făcut măsurători, iar duminică, 02 august, vor detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă.

Guvernul cere reducerea consumului de energie. România încearcă să evite importurile mari în următoarea perioadă

Guvernul caută soluții pentru ca România să importe cât mai puțină energie electrică în următoarea lună. Instituțiile de stat vor fi obligate să reducă din consum, iar cele private sunt îndemnate să își mute activitățile din orele de vârf.

La următoarea evaluare este posibil ca România să nu mai scape de retrogradarea la ”junk”. Acum am evitat la limită

România a evitat, pentru moment, retrogradarea în categoria statelor nerecomandate pentru investiții. Agenția de evaluare financiară Fitch ne-a păstrat ratingul de țară.