„Îmbrățișat de toți banii”. Cum a fost jefuit un bărbat de o străină întâlnită pe stradă

62295437
Facebook.com

O femeie, bănuită că ar fi sustras un portofel cu peste 5.000 de lei de la un bărbat, în timp ce l-a îmbrăţişat, a fost reţinută, în urma unei percheziţii domiciliare, de către poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul Poliţiei municipiului Reghin.

"În fapt, la data de 10 octombrie a.c., un bărbat, de 53 de ani, în timp ce se afla pe o stradă din Reghin, ar fi fost abordat şi îmbrăţişat de o femeie, de 35 de ani, din Târgu Mureş. Astfel, profitând de neatenţia victimei, femeia în cauză i-ar fi sustras, din buzunarul hainei, portmoneul în care avea 5.500 de lei. În urma probatoriului administrat, faţă de persoana bănuită de comiterea faptei, a fost dispusă măsura reţinerii pentru 24 de ore. Urmare a activităţilor desfăşurate, prejudiciul a fost recuperat în proporţie de 50%", a anunţat, joi, Inspectoratul Judeţean de Poliţie Mureş.

Cercetările sunt continuate sub supravegherea Pachetului de pe lângă Judecătoria Reghin pentru probarea întregii activităţi infracţionale.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Motivele ireale pentru care românii apelează 112. De la lipsa de becuri, la lipsa de băutură

Peste 11.000 de apeluri au fost primite în primele nouă luni ale acestui an la 112 de către poliţiştii din Caraş-Severin.

Ministerul Digitalizării promite că peste 900 de localități vor intra în era internetului de mare viteză, anul viitor

Peste 900 de localități din România vor intra de anul viitor în era internetului de mare viteză. Este promisiunea Ministerului Digitalizării care va lansa un proiect în valoare de peste 90 de milioane de euro finanțat prin PNRR.

O femeie și-a dat pantalonii jos în fața judecătorului, la un proces din Iași. Amenda primită

O femeie și-a dat pantalonii jos chiar în fața judecătorului, la un proces pentru violență în familie, în Iași. Ea a recurs la acest gest în fața întregii săli, în condițiile în care era agresor, nu victimă.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.