Cum au ajuns in KFC hotii care au vrut sa sparga un magazin de bijuterii."Nu exista unii mai prosti"

61248308

Doi hoti care au vrut sa jefuiasca un magazin de bijuterii in care sa intre printr-o gaura facuta in perete, au calculat gresit si au ajuns alaturi, intr-un fast food KFC, in Beudesert, Australia.

Hotii au intrat intr-un corp de toalete din spatele unei cladiri impartite de magazinul de bijuterii si KFC, au folosit o bara din fier pentru a face o gaura in perete, numai ca au gresit masuratoarea, relateaza Daily Mail.

Spargatorii au ratat tinta initiala, dar n-au plecat nici din fast food cu buzunarele goale, pentru ca au gasit in case echivalentul a aproximativ 1.300 de euro in dolari australieni. Insa nu au avut timp sa-I cheltuiasca, intrucat politia din Queensland i-a prins destul de repede pe cei doi hoti - Peter Welsh, 32 ani, si Dwayne Doolan, 31 ani.

Politistii au ramas uluiti cand au aflat planul initial al celor doi si au afirmat ca nu au intalnit niciodata hoti mai prosti decat acestia.

Procurorii au spus ca aceasta a fost a treia tentativa a hotilor de a sparge magazinul respectiv de bijuterii. Prima data au spart un geam, iar a doua oara au fortat usa de la intrare, dar de fiecare data au dat gres.

KFC Australia

 
Articol recomandat de sport.ro
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Ilie Bolojan a anunţat cinci direcţii strategice privind piaţa energiei: Desfiinţăm avizele tehnice de racordare speculative

Premierul Ilie Bolojan a prezentat, miercuri, într-o conferinţă de presă, cinci direcţii privind piaţa energiei.

Trupul lui Mircea Lucescu a fost depus la Arena Națională. Răzvan Lucescu a stat în permanență lângă sicriul tatălui

Mircea Lucescu s-a întors marți pentru ultima dată acasă, pe stadion, în mijlocul celor care l-au iubit și admirat. Trupul neînsuflețit a fost depus la Arena Națională, unde a avut loc și prima slujbă de priveghi. 

Nicușor Dan a semnat decretele: noi șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT. A refuzat o singură numire

Președintele Nicușor Dan a anunțat că a semnat decretele pentru numirea noilor procurori-șefi ai marilor parchete, oficializând astfel schimbări importante în conducerea Ministerului Public.