Afirmatia care a indignat lumea araba. De ce femeile n-ar trebui sa manance banane si castraveti

60534312

Un cleric islamist care traieste in Europa a declarat ca femeile nu ar trebui sa atinga si nici macar sa se uite la banane sau castraveti, pentru a nu avea “fantezii sexuale”. Iar ideal ar fi nici sa nu le manance...

Liderul religios, a carui identitate nu a fost dezvaluita, a fost citat de canalul de stiri el-Sawsana spunand ca in cazul in care femeile ar vrea sa manance fructe sau legume a caror forma amintesc de organul sexual masculin, o alta persoana, de preferinta un barbat, ar trebui sa le taie in bucati mici si sa i le serveasca.

Clericul este de parere ca femeile ar trebui sa uite ca pe lume exista morcovi sau dovlecei, pentru ca aceste legume le-ar duce cu gandul la sex.

Reporterul agentiei egiptene l-a intrebat pe acesta cum ar trebui sa se procedeze in cazul in care o femeie ar vrea sa gateasca un fel de mancare cu aceste legume. Vizibil iritat, clericul a dar urmatorul raspuns: ca reporterul ar trebui sa taie in bucati legumele, intr-un loc ascuns, si apoi sa le trimita la bucatarie.

Acest interviu publicat on-line a declansat furie, atitudinea acestui barbat fiind considerata a fi deplasata. Unul din cititori a spus ca acest lider religios arunca o lumina negativa asupra islamului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
A castigat 43 de milioane de euro, insa a primit doar 70 de euro si o masa gratuita

Un tanar a fost in culmea fericirii cateva minute, pentru ca a crezut ca a castigat la jocuri mecanice 43 de milioane de euro.

FOTO. Cum se razbuna locuitorii dintr-un cartier de fite, cand cineva le ocupa locul de parcare

Chiar daca locuiesc intr-o zona rezidentiala din Capitala, unii oameni au aceleasi apucaturi ca ale celor din cartierele rau-famate, cand vine vorba de locul de parcare, pe care nu are voie sa stationeze alta masina, sub niciun motiv.

FOTO. Bacsisul care l-a facut pe un chelner sa isi piarda credinta in Dumnezeu

Un chelner din Statele Unite a crezut ca s-a ales cu o "spaga" generoasa pentru ultima masa la care servise, insa ceea ce a crezut ca e o bancnota de 10 dolari era de fapt doar o hartie fara valoare.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.