REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. BACAU. Primarul suspendat a iesit abia pe locul 4. Candidatul PSD castiga cu peste 35%

06-06-2016 10:46

alegeri romania imagine simbol

ALEGERI LOCALE 2016. PSD a obtinut 41,66% din voturile pentru Consiliul Judetean Bacau, fiind urmat de PNL (27,05%), ALDE (11,69%) si PSRo (7,19%), in CJ intrand si un independent, potrivit rezultatelor finale publicate de BEJ.

ALEGERI LOCALE 2016

Astfel, PSD va avea 17 consilieri judeteni, insa nu are majoritate, potrivit news.ro.

Potrivit datelor finale raportate de Biroul Electoral Judetean Bacau, PSD a fost votat de 102.991 de persoane la Consiliul Judetean, ceea ce inseamna 41,66% din totalul voturilor valabil exprimate. La randul sau, PNL a obtinut 66.864 de voturi, respectiv 27,05%, in timp ce ALDE a primit votul a 28.907 bacauani (11,69%).

In Consiliul Judetean Bacau au mai intrat PSRo, gratie celor 17.795 de voturi (7,19%), precum si un independent, Sorin Sova, cu 16.013 voturi (6,47%).

In urma acestor rezultate, PSD va avea 17 consilieri judeteni, PNL - 11, ALDE - 5, PSRo - 3, lista fiind inchisa de consilierul independent.

La Consiliul Local Bacau, mandatele au fost impartite intre PSD (9), PNL (5), PSRo (4), ALDE si PMP cate doi. Tot in randul consilierilor va intra si independentul Cristian Ghinghes.

In ceea ce priveste Primaria Bacau, Cosmin Necula (PSD) a fost ales edil, cu 35,38% din voturile electoratului. Pe urmatoarele trei locuri s-au clasat Cristinel Manolache (PSRo), cu 16,44%, Dragos Lucian (PNL), cu 16,16%, si Romeo Stavarache (independent), cu 7,31%.

ALEGERI LOCALE 2016 Candidatii la functia de primar in judetul Bacau:

Candidatii la functia de primar in municipiul Bacau:
Municipiul Bacau Partidul M10 Dorneanu Claudiu
Municipiul Bacau Candidat Independent Ghinghes Cristian
Municipiul Bacau Partidul National Liberal Luchian Dragos
Municipiul Bacau Partidul Social Romanesc Manolache Cristinel
Municipiul Bacau Candidat Independent Melinte Emil
Municipiul Bacau Partidul Social Democrat Necula Cosmin
Municipiul Bacau Partidul Miscarea Populara Scripat Constantin
Municipiul Bacau Candidat Independent Stavarache Romeo
Municipiul Bacau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stefan Daniel-Dragos

Candidatii la functia de primar in municipiul Moinesti:
Municipiul Moinesti Partidul National Democrat Berbece George-Lucian
Municipiul Moinesti Partidul Social Democrat Botezatu Sorin
Municipiul Moinesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Capraru Pavel
Municipiul Moinesti Partidul Miscarea Populara Darie Constantin
Municipiul Moinesti Partidul M10 Gaman Catalin
Municipiul Moinesti Partidul Social Romanesc Georgescu Razvan-Costin
Municipiul Moinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Viorel
Municipiul Moinesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pintilie Ioan
Municipiul Moinesti Partidul Romania Mare Sirbu Alex-Iulian
Municipiul Moinesti Partidul National Liberal Vascan Stefan-Cezar

Candidatii la functia de primar in municipiul Onesti:
Municipiul Onesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Andronic Mihail
Municipiul Onesti Partidul Miscarea Populara Balan Sanda-Irina
Municipiul Onesti Partidul M10 Boholteanu Liliana
Municipiul Onesti Partidul Romania Mare Bontas Neculai
Municipiul Onesti Partidul Romania Unita Bratovianu Cristinel
Municipiul Onesti Partidul Social Romanesc Cristea Alexandru
Municipiul Onesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Geaboc-Badic Rodica-Mihaela
Municipiul Onesti Partidul Social Democrat Gnatiuc Nicolae
Municipiul Onesti Partidul National Democrat Ionita Liliana
Municipiul Onesti Partidul National Liberal Lazar Constantin
Municipiul Onesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Lucaci Daniel-Lucian
Municipiul Onesti Candidat Independent Panfil Gelu-Ionut


Oras Buhusi Partidul Miscarea Populara Acatrinei Vasile
Oras Buhusi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cojocaru Cristian
Oras Buhusi Partidul Dreptatii Sociale Corbu Arthur-Alexandru
Oras Buhusi Partidul National Liberal Diaconu Florin
Oras Buhusi Partidul National Taranesc Crestin Democrat Pobereznic Sandu
Oras Buhusi Partidul M10 Rezmires Gheorghe Daniel
Oras Buhusi Partidul Social Democrat Zaharia Vasile
Oras Comanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Adam Sorin
Oras Comanesti Partidul Social Democrat Ardeleanu Tomita
Oras Comanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciumeti Liviu
Oras Comanesti Partidul Social Romanesc Haleant Florinel
Oras Comanesti Partidul National Liberal Miron Viorel
Oras Darmanesti Partidul Social Democrat Balas Constantin
Oras Darmanesti Partidul Miscarea Populara Belei Elena-Claudia
Oras Darmanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Constantin Toma
Oras Darmanesti Partidul National Liberal Diaconescu Marius
Oras Darmanesti Partidul Social Romanesc Vilcu Cosmin
Oras Slanic-Moldova Partidul National Liberal Baciu Gheorghe
Oras Slanic-Moldova Partidul M10 Catana Alexandru-Dominic
Oras Slanic-Moldova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Munteanu Ioan
Oras Slanic-Moldova Partidul Social Democrat Serban Andrei
Oras Tirgu Ocna Candidat Independent Burga Cristina
Oras Tirgu Ocna Partidul M10 Maciuca Sandel-Gheorghita
Oras Tirgu Ocna Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nutu Costache
Oras Tirgu Ocna Candidat Independent Roset Constantin
Oras Tirgu Ocna Partidul National Liberal Rusu Mihai
Oras Tirgu Ocna Partidul Social Democrat Silochi Stefan
Agas Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Frant Mihaela
Agas Partidul Romania Unita Maxim Mihai
Agas Partidul Social Democrat Merlusca Doru
Agas Partidul National Liberal Musat Georgica
Agas Candidat Independent Nicodim Vania
Agas Partidul Miscarea Populara Zafiu Constantin
Ardeoani Partidul Social Democrat Atanasoaei Ioan
Ardeoani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Creanga Viorel
Ardeoani Partidul Miscarea Populara Diaconu Neculai
Ardeoani Partidul National Liberal Diaconu Victor
Ardeoani Partidul Social Romanesc Mocanu Eugen-Iulian
Asau Partidul National Liberal Bobeica Nelu
Asau Partidul Miscarea Populara Budaca Emilian
Asau Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dulhac Aurel
Asau Candidat Independent Huluta Doru
Asau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Huluta Ionela
Asau Partidul Social Democrat Radulescu Constantin
Balcani Partidul National Liberal Barna Ciprian
Balcani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chihaescu Costica
Balcani Partidul Romania Mare Cioinegel Vasile
Balcani Partidul National Democrat Ginga Petrica
Balcani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Hapchina Eugen-Fred
Balcani Partidul Social Democrat Luca Vasile
Beresti-Bistrita Partidul Social Democrat Alcaz Ionel
Beresti-Bistrita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chiper Radut
Beresti-Bistrita Partidul Miscarea Populara Coada Mihai-Marius
Beresti-Bistrita Partidul National Liberal Golai Ioan
Beresti-Tazlau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Macsim Neculai
Beresti-Tazlau Partidul National Liberal Prisacaru Iordachi
Beresti-Tazlau Partidul Miscarea Populara Tuglea Dumitru
Beresti-Tazlau Partidul Social Democrat Tulpan Dumitru
Berzunti Partidul National Liberal Lazar Petrica-Valeriu
Berzunti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tifan Stefan
Berzunti Partidul Social Democrat Tudureanu Romeu
Birsanesti Partidul M10 Apostu Sandel-Sorinel
Birsanesti Partidul Social Democrat Botezatu Gelu
Birsanesti Partidul Social Romanesc Ghinea Vasile
Birsanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Miron Costel
Birsanesti Partidul National Liberal Petcu Costica
Birsanesti Candidat Independent Puscasu Grigore
Blagesti Partidul Miscarea Populara Carnu Romeo Nicolae
Blagesti Partidul M10 Dinu Gheorghe-Lucian
Blagesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hanganu Ion
Blagesti Partidul Social Democrat Munteanu Laurentiu
Blagesti Partidul Social Romanesc Radu Ioan
Blagesti Partidul National Liberal Visan Vasile
Bogdanesti Partidul Social Democrat Andrusca Nicolae
Bogdanesti Partidul Miscarea Populara Bratu Ion
Bogdanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Maxim Gabriel-Cornel
Bogdanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stoica Aurel
Bogdanesti Partidul National Liberal Vlad Constantin
Brusturoasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Atonoaie Sorin
Brusturoasa Partidul Social Democrat Atudorei Valeriu
Brusturoasa Partidul National Liberal Coman-Gaburici Cristian
Brusturoasa Partidul Miscarea Populara Copacel Iuliana
Brusturoasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Covaci Dorinel
Buciumi Partidul National Liberal Antohe-Marica Gheorghe
Buciumi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Corneanu Mariana
Buciumi Partidul Social Democrat Cozma Fanica
Buciumi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihalache Ioan
Buciumi Partidul Miscarea Populara Tanasa Ionel
Buhoci Candidat Independent Bracau Marius-Constantin
Buhoci Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chirea Alexandru-Ovidiu
Buhoci Partidul Social Democrat Covaci Alina
Buhoci Partidul National Liberal Istoc Cristian
Buhoci Partidul M10 Meluta Petru
Buhoci Partidul Romania Mare Miclaus Mihai
Buhoci Partidul Miscarea Populara Mocanu Ioan
Buhoci Partidul Social Romanesc Munteanu Dumitru-Dori
Casin Partidul Social Romanesc Brebine Ioan-Adrian
Casin Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Curelea Ioan-Cosmin
Casin Partidul Social Democrat Flintoaca-Cojocea Gabriela-Antoneta
Casin Partidul Miscarea Populara Gosav Ion
Casin Partidul National Liberal Soroiu Daniel
Caiuti Partidul Miscarea Populara Durlan Iulian
Caiuti Partidul Social Romanesc Fodor Iulian
Caiuti Partidul Romania Mare Ivan Marian
Caiuti Partidul National Democrat Marcut Ion
Caiuti Partidul National Liberal Matei Laurentiu
Caiuti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oproiu Constantin
Caiuti Partidul Social Democrat Orandaru Gabriel
Cleja Candidat Independent Demsa Ionel
Cleja Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Duma Daniel
Cleja Partidul National Liberal Istoc Petru
Cleja Partidul Social Democrat Joca Ion
Colonesti Partidul Social Romanesc Birsan Neculai
Colonesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Condurat Carmen-Adina
Colonesti Partidul Miscarea Populara Dalcu Corneliu
Colonesti Partidul Social Democrat Mirzac Iancu-Valentin
Colonesti Partidul National Liberal Olaru Gabriela
Corbasca Partidul National Liberal Ciobotaru Vasilica
Corbasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Otetea Viorel
Corbasca Partidul Social Romanesc Podaru Mariana
Corbasca Partidul Social Democrat Puscasu-Andone Nicusor
Cotofanesti Partidul Miscarea Populara Farcas Florin-Mihai
Cotofanesti Partidul M10 Maga Ion
Cotofanesti Partidul Social Democrat Olariu Viorel
Cotofanesti Partidul National Liberal Plop Sorin
Damienesti Partidul National Liberal Alinie Maria
Damienesti Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Bors Vasile
Damienesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciobanu Puiu
Damienesti Partidul Miscarea Populara Gardea Florin
Damienesti Partidul Social Democrat Perca Vasile
Dealu Morii Partidul Miscarea Populara Coman Elena
Dealu Morii Partidul Social Democrat Savin Gabriel
Dealu Morii Partidul Social Romanesc Tanasa Mariana
Dealu Morii Partidul National Liberal Tufa Veronel
Dofteana Partidul Social Democrat Bujor Ioan
Dofteana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buzaru Gheorghe
Dofteana Candidat Independent Muche Teodora
Dofteana Partidul National Liberal Pitigoi Catalin-Ionel
Faraoani Partidul Social Democrat Ciuraru-Pal Cristina
Faraoani Partidul National Liberal Cochiorca Petre
Faraoani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Patrascu Eugen
Filipeni Partidul Social Democrat Ambrosie Rodica
Filipeni Partidul Social Romanesc Ardeleanu Mihai
Filipeni Partidul National Liberal Berza Ion
Filipeni Partidul Miscarea Populara Dorica Tanta-Lacramioara
Filipeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iacobeanu Dumitru
Filipeni Partidul Romania Mare Prentu Dumitru
Filipesti Partidul Social Democrat Apostol Ioan
Filipesti Partidul National Liberal Bangau-Popa Cristian
Filipesti Partidul Miscarea Populara Canache Maria
Filipesti Partidul Social Romanesc Ionel Ioan
Filipesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lungu Petrica
Filipesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petrea Paul
Filipesti Partidul National Democrat Rusu Ciprian-Constantin
Gaiceana Partidul Social Democrat Abdula Stefanel
Gaiceana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bugulet Ionel
Gaiceana Partidul National Liberal Florea Danut
Gaiceana Partidul Miscarea Populara Mihalache Aurel
Gaiceana Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Pogar Laurentiu
Ghimes-Faget Partidul Social Democrat Antal Atila
Ghimes-Faget Partidul National Liberal Garbea Vilmos
Ghimes-Faget Candidat Independent Oltyan Karoly-Iozsef
Ghimes-Faget Partidul Miscarea Populara Suciu Andrei
Gioseni Partidul Social Romanesc Cotioras Gigel
Gioseni Partidul Social Democrat Patrasc Alexandra
Gioseni Partidul National Liberal Tamas Bernadin
Girleni Partidul Social Romanesc Chiribau Nooras Fulviu
Girleni Partidul National Liberal Flenchea Valentin
Girleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Laslau Stefan
Girleni Partidul National Democrat Micu Costel
Girleni Partidul Romania Mare Popa Mihai
Girleni Partidul Social Democrat Tancau Eusebiu-Iulian
Girleni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tilita Mircea
Glavanesti Partidul Social Democrat Pancescu Vasile-Viorel
Glavanesti Partidul Miscarea Populara Petrea Neculai
Glavanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pruteanu Ionel-Marian
Glavanesti Partidul National Liberal Tilibasa Gheorghe
Glavanesti Partidul M10 Vlad Ion
Gura Vaii Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Andriescu Georgel
Gura Vaii Partidul Social Democrat Antohe-Marica Costantin
Gura Vaii Partidul M10 Chelmus Neculai
Gura Vaii Partidul National Liberal Mihalcea Valerica
Gura Vaii Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pascu Vasile
Gura Vaii Partidul Miscarea Populara Stanciu Marian
Helegiu Partidul Miscarea Populara Busuioc Ion-Daniel
Helegiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Enea Nicu-Ciprian
Helegiu Partidul M10 Magdalina Romica
Helegiu Partidul Social Democrat Magdalina Ion
Helegiu Partidul Social Romanesc Rauta Viorel
Helegiu Partidul National Liberal Stanciu Elena
Helegiu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stoica Nelu
Hemeius Candidat Independent Adam Eusebiu
Hemeius Partidul Miscarea Populara Cucos Neculai
Hemeius Partidul Social Romanesc Rau Ilie
Hemeius Partidul National Liberal Sava Constantin
Hemeius Candidat Independent Tancau Iulian
Hemeius Partidul Social Democrat Zota Marius
Horgesti Partidul National Liberal Bogdan Eugen
Horgesti Partidul Social Romanesc Bujor Elena
Horgesti Partidul Romania Mare Butnaru Constantin
Horgesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cioroaba Gheorghe
Horgesti Partidul M10 Damoc Cristinel-Claudiu
Horgesti Partidul Miscarea Populara Danca Ion
Horgesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Malacescu Stefan-George
Horgesti Partidul Social Democrat Temea Luminita-Adriana
Huruiesti Partidul Miscarea Populara Luca Fanel
Huruiesti Partidul National Liberal Paiu Vasile
Huruiesti Partidul Social Democrat Zabrautanu Ioan
Itesti Partidul National Liberal Ciubotaru Norocel-Calin
Itesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gorovei Mioara
Itesti Partidul Social Democrat Trofin Viorel
Itesti Partidul Miscarea Populara Uricaru Valeriu
Izvoru Berheciului Partidul National Liberal Ciuche Ion
Izvoru Berheciului Partidul Social Democrat Dodita Ion
Izvoru Berheciului Partidul Miscarea Populara Iacob Elena
Izvoru Berheciului Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Miron Cristinel
Izvoru Berheciului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nistor Carmen-Rocsanda
Letea Veche Partidul Miscarea Populara Coraliu Constantin
Letea Veche Partidul M10 Cristea Gheorghe
Letea Veche Partidul Social Democrat Dochiei Petru
Letea Veche Partidul Social Romanesc Draghici Constantin
Letea Veche Partidul National Liberal Muntianu Sorin-Dan
Letea Veche Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Toma Gabriel-Lucian
Letea Veche Candidat Independent Verman Gelu
Lipova Partidul Social Democrat Baciu Costel
Lipova Partidul National Liberal Neagu Costica
Lipova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pintilie Mihaita
Lipova Partidul Miscarea Populara Raileanu Vasile
Livezi Candidat Independent Bejenaru Nela-Vasilica
Livezi Partidul Social Romanesc Busuioc Nicolaie-Gabriel
Livezi Partidul National Democrat Ciochina Gabriel-Octavian
Livezi Partidul National Liberal Costia Dan
Livezi Partidul Social Democrat Craciun Gioni
Livezi Partidul M10 Scurtu Alexandru-Iulian
Livezi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Surugiu Daniel
Luizi-Calugara Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Butacu Adrian
Luizi-Calugara Partidul Social Democrat Butacu Florentiu
Luizi-Calugara Partidul Miscarea Populara Fartade Anton
Luizi-Calugara Partidul National Liberal Ilies Nelu
Magiresti Partidul Social Democrat Avramescu George-Paul
Magiresti Partidul Romania Mare Boghiu Iulian
Magiresti Partidul National Liberal Cada Ionica
Magiresti Partidul Miscarea Populara Mares Daniela
Magiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mirica Dumitru
Magura Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Andone Guta-Gigi
Magura Partidul Social Democrat Chitic Constantin
Magura Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ciobanu Vasile
Magura Partidul M10 Ciorcila Ionut-Razvan
Magura Partidul National Liberal Costras Iordache
Magura Partidul Social Romanesc Hamad Al-Essa Talal
Magura Partidul Miscarea Populara Traistaru Constantin
Manastirea Casin Partidul Social Democrat Apreotesei Gabriel
Manastirea Casin Partidul Miscarea Populara Dima Catalin Gabriel
Manastirea Casin Partidul National Liberal Iordache Felicia
Manastirea Casin Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Zgavardici Gelu-Nicolae
Margineni Candidat Independent Bulai Petru
Margineni Partidul Social Romanesc Candea Andrei Vasile
Margineni Partidul M10 Chispan Corina
Margineni Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Cojan Petru
Margineni Partidul National Liberal Farauanu Dan
Margineni Partidul Miscarea Populara Fodor Francisc
Margineni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihalache Vasile
Margineni Partidul Ecologist Roman Peptanus Valerica
Margineni Partidul Social Democrat Popa Ionel
Motoseni Partidul National Liberal Duca Traian
Motoseni Partidul Social Democrat Ghelase Armencea Corneliu-Constantin
Negri Partidul Social Romanesc Dancau Eugen
Negri Partidul Social Democrat Dumea Eugen
Negri Partidul Miscarea Populara Istoc Ioan
Negri Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Paduraru Mihai
Negri Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pitica Ludovic
Negri Partidul National Liberal Riglea Iulia
Nicolae Balcescu Partidul M10 Ciubotaru Leon
Nicolae Balcescu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dobos Anton
Nicolae Balcescu Partidul Social Romanesc Dogaru Anton
Nicolae Balcescu Partidul Miscarea Populara Munteanu Constantin-Remus
Nicolae Balcescu Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Salahoru Lenuta
Nicolae Balcescu Partidul Social Democrat Siler Anton
Nicolae Balcescu Partidul National Liberal Tancau Celestin
Nicolae Balcescu Partidul National Taranesc Crestin Democrat Tancau Francisc
Odobesti Partidul Miscarea Populara Burca Constantin
Odobesti Partidul National Liberal Burca Ioan
Odobesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Florea Vasile
Odobesti Candidat Independent Galatanu Ionel
Odobesti Partidul Social Democrat Ojog Andriana
Odobesti Partidul Social Romanesc Rapaila Ciprian
Oituz Partidul Social Romanesc Apostu Dorel
Oituz Partidul National Liberal Boaca Francisc
Oituz Partidul Social Democrat Bodea Gheorghe
Oituz Candidat Independent Chirculescu Maria
Oituz Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Naiman Traian
Oituz Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nitu Neculae
Oituz Partidul Miscarea Populara Osolos Ion
Oituz Partidul M10 Petrisor Claudiu
Oncesti Partidul National Liberal Baban Gheorghe
Oncesti Partidul Social Romanesc Benescu Gheorghe
Oncesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Prosie Romeo
Oncesti Partidul Social Democrat Puteanu Mihai-Marinel
Orbeni Candidat Independent Dragoi Viorel
Orbeni Partidul Miscarea Populara Fain Vasile
Orbeni Partidul Social Democrat Fantu Viorel
Orbeni Partidul National Liberal Popa Costache
Orbeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popa Neculai
Palanca Partidul Miscarea Populara Ionita Marian
Palanca Partidul Social Democrat Palistan Adrian
Palanca Partidul National Liberal Poncis Dumitru
Palanca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Urdea Dumitru
Parava Partidul M10 Blaga Daniel
Parava Partidul National Liberal Buca Ovidiu
Parava Partidul Social Democrat Dediu Costel
Parava Partidul Miscarea Populara Dobre Adrian
Parava Candidat Independent Lepadatu Ioan
Parava Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popa Costica
Parincea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bibire Iuliean
Parincea Partidul Miscarea Populara Damoc Iuliana
Parincea Partidul Social Democrat Rosu Sorin
Parincea Partidul National Liberal Stiuca Guta
Pincesti Partidul Miscarea Populara Ben Hur Neculai
Pincesti Partidul National Liberal Bugaciu Ioan
Pincesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ghiorghies Vasilica
Pincesti Partidul Social Democrat Gradinaru Visinel
Pirgaresti Partidul Social Democrat Dorvos Valentin
Pirgaresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gheorghita Marius-Gabriel
Pirgaresti Partidul National Liberal Iulisca Victoria
Pirgaresti Partidul Romania Unita Paiu Viorel
Parjol Partidul Social Democrat Borto Iosif
Parjol Partidul Social Romanesc Laslau Stefan-Florin
Parjol Partidul National Liberal Lupu Vasile
Parjol Partidul Miscarea Populara Marian Maricel
Parjol Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Nistor Tinca
Parjol Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pasescu Irinel
Parjol Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Rosu Matei
Parjol Partidul National Democrat Stoican Nicolae
Plopana Partidul Social Democrat Andries Gheorghe
Plopana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cucu Vasile
Plopana Partidul National Liberal Mihalache Leonid
Plopana Partidul Miscarea Populara Petrovici Mircea
Podu Turcului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Andries Mihai
Podu Turcului Partidul Social Democrat Ciorava Gelu
Podu Turcului Partidul National Liberal Costachi Marius
Podu Turcului Candidat Independent Merlan Adrian
Poduri Partidul Social Democrat Albu Diana-Narcisa
Poduri Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dobrovat Ioan
Poduri Partidul National Liberal Iscu Gheorghe
Poduri Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pintilie-Iscu Ionel
Poduri Partidul Miscarea Populara Popa Ilie-Petrica
Prajesti Partidul Miscarea Populara Antica Eugen
Prajesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Blaj Francisc
Prajesti Partidul National Liberal Bolog Lucian
Prajesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Burca Cristina-Daniela
Prajesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Burca Iulian
Prajesti Partidul M10 Comorasu Damian
Prajesti Partidul Social Democrat Jicu Petre-Damian
Racova Partidul National Liberal Chiruta Mircea-Valentin
Racova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Garbea Ioan
Racova Partidul Romania Mare Nechifor-Grigoras Mihail
Racova Partidul Miscarea Populara Sava Elena
Racova Partidul Social Democrat Vlad Toader
Racaciuni Partidul Social Democrat Cheta Lucian
Racaciuni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciciu Gheorghe-Ion
Racaciuni Partidul Social Romanesc Cocrea Costel
Racaciuni Partidul National Liberal Munteanu Gheorghe
Rachitoasa Partidul Miscarea Populara Anton Milica
Rachitoasa Partidul Social Democrat Ivanciu Ovidiu-Adrian
Rachitoasa Partidul National Liberal Moraru Valentin
Rachitoasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oprea Florin-Armand
Rosiori Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Matei Petru
Rosiori Partidul Social Democrat Petraru Ionel
Rosiori Partidul Miscarea Populara Severin Constantin
Rosiori Partidul National Liberal Tirica Mihail
Rosiori Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Velescu Ilie-Marian
Sascut Partidul M10 Ana Ionel
Sascut Partidul National Liberal Bortun Aurel
Sascut Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Costea Nicolae
Sascut Candidat Independent Diaconu Andrei-Nicolae
Sascut Partidul Social Romanesc Enache Neculai
Sascut Partidul Miscarea Populara Otetea Razvan-Alexandru
Sascut Partidul Social Democrat Rauta Ioan
Sascut Partidul Romania Mare Samoila Dumitru
Sascut Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tutuianu Lacramioara
Sanduleni Partidul National Liberal Branza Maria
Sanduleni Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Butacu Silvestru
Sanduleni Candidat Independent Catana Ionela-Florina
Sanduleni Partidul Social Democrat Clopotaru Petrea
Sanduleni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dumitru Vasile
Sarata Partidul Social Democrat Argatu Irina
Sarata Partidul Social Romanesc Balan Marcel
Sarata Partidul Romania Unita Coman Ionut
Sarata Candidat Independent Filip Alexandru-Constantin
Sarata Partidul National Liberal Filip Vasile
Sarata Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hormozanu Mihaita
Sarata Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Mucenica Neculai
Sarata Partidul Miscarea Populara Prisecaru Elena
Sarata Partidul Romania Mare Senchea Dan
Saucesti Partidul Miscarea Populara Ciobotaru Constantin
Saucesti Partidul National Liberal Manea Costinel-Stefanita
Saucesti Partidul Social Democrat Manea Valentin
Saucesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mindirigiu Irina
Saucesti Partidul M10 Morarescu Laurentiu-Ioan
Scorteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ambarus Mircea
Scorteni Partidul Social Democrat Anton Gheorghita-Catalin
Scorteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ceausu Narcisa
Scorteni Partidul Romania Unita Cipca Ionut
Scorteni Partidul National Liberal Cobuz Lidia-Elena
Scorteni Partidul Miscarea Populara Duduman Valerian
Scorteni Partidul Social Romanesc Zamfirescu Eugen
Secuieni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor David Dumitru-Cosmin
Secuieni Partidul National Liberal Huiban Cornelu
Secuieni Partidul Social Democrat Luncanu Margareta
Solont Partidul Social Democrat Alexandrescu Eusebiu
Solont Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Comanescu Maria
Solont Partidul Romania Mare Condrea Ovidiu
Solont Partidul Miscarea Populara Nistor Iulian
Solont Partidul National Liberal Rotaru Mihai
Stanisesti Partidul Social Romanesc Galatanu Costica
Stanisesti Partidul Social Democrat Popa Teodor-Bogdan
Stanisesti Partidul National Liberal Rusu Bebi
Stanisesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Teletin Costica
Strugari Partidul Miscarea Populara Darlea Mircea
Strugari Partidul National Liberal Hanganu Viorel
Strugari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pavel Constantin
Strugari Partidul Social Democrat Rotariu Vasile
Stefan Cel Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bontas Nicolae
Stefan Cel Mare Partidul National Liberal Croitoru Leonard
Stefan Cel Mare Partidul Social Democrat Vlasie Ion
Stefan Cel Mare Partidul Social Romanesc Zlotu Ion Lucian
Tamasi Partidul Social Romanesc Alistar Lenuta
Tamasi Partidul Social Democrat Dontu Veronica
Tamasi Partidul National Liberal Tampu Florin
Tatarasti Partidul Miscarea Populara Croitoru Ionel
Tatarasti Partidul National Liberal Galatanu Iuliana
Tatarasti Partidul Social Democrat Tabacaru Petru
Tirgu Trotus Partidul Miscarea Populara Craciun Neculai
Tirgu Trotus Partidul National Liberal Forcos Adrian-Paul
Tirgu Trotus Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mititelu Liviu
Tirgu Trotus Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mititelu Petrea
Tirgu Trotus Partidul Social Democrat Moise Gelu
Tirgu Trotus Partidul National Democrat Nica Neculai
Tirgu Trotus Partidul M10 Silester Simion
Tirgu Trotus Candidat Independent Stirbat George-Augustin
Traian Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bodea Mircea
Traian Partidul Social Democrat Esanu Maria-Georgeta
Traian Partidul National Liberal Ghergheluca Sorin
Traian Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pavilescu Cristinel
Ungureni Partidul Social Democrat Bibire Vasile
Ungureni Partidul National Liberal Dragomir Gelu
Urechesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gurau Constantin
Urechesti Partidul Miscarea Populara Iordachi Neculai
Urechesti Partidul Social Democrat Stanciu Dan
Urechesti Partidul National Liberal Talaba Nicolae
Valea Seaca Partidul Miscarea Populara Chiorcea Neculai
Valea Seaca Partidul National Liberal Cioroaba Vasile
Valea Seaca Partidul Social Democrat Pravat Ion
Vultureni Partidul Social Democrat Arhip Lulusa
Vultureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Filip Constanta-Daniela
Vultureni Partidul Miscarea Populara Frunza Ciprian-Ovidiu
Vultureni Partidul National Liberal Taranu Octavian-Daniel
Zemes Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Andries Laurentiu-Ionut
Zemes Partidul Social Democrat Dudau Costel
Zemes Partidul National Liberal Tudosa Razvan
Zemes Partidul Miscarea Populara Zirnea Sorina
 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO