(P) Sistemul de Management Integrat al Deșeurilor Solide din Bacău, gestionat de grupul Eco Sud

61955505

Protecția mediului, importanța reciclării, reintroducerea în circuit a unor materiale valoroase și activitate ecologică a grupului Eco Sud reprezintă pentru mine o experiență valoroasă și un sentiment special.

În calitate de Președinte Onorific al grupului Eco Sud am avut o satisfacție deosebită ca urmare a demarării activității în regiunea Moldova și semnarea contractului cu autoritățile din Bacău pentru Centrul de Management Integrat al Deșeurilor.

Mă voi implica personal la nivel international și aici putem vorbi de tări ca Franța, Germania sau Spania pentru a aduce în acest județ și nu numai, tehnologii de avangardă pentru mediu și protecția acestuia.

Valoarea importantă a investiției din Bacău, folosirea inteligentă a fondurilor europene în scopuri nobile de protecția mediului și a sănătății oamenilor din județ demonstrează implicarea, munca și realizările atat a Autorităților cat și a echipei noastre și a specialiștilor Eco Sud.

Esența vieții este creșterea. Cand ești nerăbdător să-i dai bataie și să progresezi spre scopurile tale dai tot ce poți și pui suflet în tot ceea ce faci.

Realizările tale iți însuflețesc ambiția, realizările tale iți dau energie, realizările tale iși deschid calea spre mai multe succese. Este efectul bulgărelui de zăpada: de abia astepți să mai ai unul și încă unul și înca unul.

Acesta este succesul grupului Eco Sud care a ieșit învingător, a caștigat meciul și a luat medalia de aur în domeniul ecologiei!

Ilie Năstase

În săptămâna 16 – 22 aprilie, în prezența Președintelui Consiliului Județean, domnul Sorin Brașoveanu, și a Directorului Executiv al Asociației Române de Dezvoltare Intercomunitară Bacău, domnul Bogdan Seto, a fost semnat contractul pentru gestiunea operării Sistemului de Management al Deșeurilor din județul Bacău între Asociația Română de Dezvoltare Intercomunitară Bacău și Grupul Eco Sud.

Investiția în Sistemul de Management Integrat al Deșeurilor Solide din județul Bacău este de circa 32 de milioane de euro, iar sistemul deservește un număr de 93 de orașe și comune din județul Bacău, însumând în totalitate aproximativ 705.000 de locuitori.

Articol recomandat de sport.ro
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”

Acest articol este un material publicitar al cărui conținut a fost realizat în mod independent de o terță parte, fără răspunderea editorială şi sub supravegherea PRO TV S.R.L.

Citește și...
(P) Plata facturilor direct din telefon: soluția prin care poți achita utilitățile fără comisioane

Facturile la electricitate, gaze, apă, internet sau televiziune fac parte din rutina lunară a fiecărei familii.

(P) Reducerea poftei de mâncare. Metode eficiente pentru controlul apetitului

LifeBox – alimentație echilibrată, susținută de nutriționiști

(P) #NoCap cu Inna. De la ursul pofticios din Japonia la transferul bancar pe care nimeni nu l-ar fi refuzat

Dacă ți se pare că ai văzut deja tot ce se poate pe internet, #NoCap, pastila săptămânală de pe TikTok prezentată de Inna pentru stirileprotv.ro, demonstrează că realitatea găsește mereu o metodă să surprindă.

Recomandări
Ilie Bolojan, la finalul ședinței de Guvern: „Greva din sănătate s-a bazat pe minciuni. Niciun salariu nu va scădea”

Premierul interimar Ilie Bolojan a susţinut marţi declaraţii de presă la finalul şedinţei de Guvern, referitor la greva din sistemul de Sănătate.

România, fără Guvern. „I-aș chema pe cei patru președinți și i-aș închide ca la alegerea Papei, până se găsește o soluție”

După aproape 3 luni de interimat, la Palatul Victoria, social-democrații sunt optimiști că vom avea un guvern înspre finalul verii. 

Corespondență Știrile PROTV din Spania, mistuită de incendii. În urma focului au rămas un peisaj apocaliptic și multă durere

În ultimele ore, pompierii spanioli au făcut eforturi supraomenești ca să aducă sub control incendiile înainte ca un nou val de caniculă să se instaleze în țara iberică.