Actiune fara precedent impotriva rromilor. O asociatie ofera bani pentru “sterilizarea tigancilor”

tigani

O asociatie din Timisoara ofera 300 de lei pentru fiecare femeie de etnie rroma din zona de vest a tarii, care isi va face o operatie de sterilizare in 2013. “Oferta este cat se poate de serioasa”, spun membrii asociatiei, pe site-ul lor.

Initiatorul acestei campanii este un om de afaceri, membru al asociatiei <<Nationalistii Autonomi din Timisoara>>. Barbatul spune ca acest demers pe care il pune in aplicare vine dupa ce fiul sau a fost batut in plina strada de catre persoane de etnie rroma, iar autoritatile nu au gasit niciun vinovat.

Ideea apartine unui sponsor particular, care doreste sa ramana anonim. Unul dintre copiii sai a fost desfigurat de o banda de tigani pentru ca nu s-a lasat talharit. La randul sau, a fost terorizat ani de zile de mafia imobiliara tiganeasca sa cedeze locuinta la pret mic. A hotarat sa ia atitudine si sa faca ceva pentru ca macar nepotii lui sa nu ajunga mutilati sau in cosciug ca urmare a bandelor de minoritari protejati”, a declarat unul dintre membrii asociatiei, pentru stirileprotv.ro/vest.

Femeile de etnie rroma care vor de bunavoie sa fie sterilizate in 2013, trebuie sa ii contacteze pe membrii asociatiei prin e-mail si sa le trimita un act doveditor prin care sa demonstreze ca nu mai sunt fertile. Ei le vor plati cate 300 de lei, atat cat costa o operatie de sterilizare. “Am contribuit si noi dupa posibilitati. Fiecare dintre noi, cu un minimum de 300 de lei. Consideram ca fondurile vor fi mai mari decat solicitarile de recompensa”, a spus membrul asociatiei.

Prin aceasta campanie, membrii asociatiei vor sa combata faptele antisociale pe care persoanele din aceasta etnie le creeaza. “Copiii lor, de la cele mai fragede varste, devin membri ai retelelor infractionale tiganesti unde isi desfasoara intreaga ”, a incheiat membrul asociatiei <<Nationalistii Autonomi din Timisoara>>.

Citește și
Tigan
Englezii sunt extrem de ingrijorati: "29 de milioane de bulgari si romani vor putea locui in Anglia"
Articol recomandat de sport.ro
Louis Munteanu s-a revanșat. Cum a apărut la câteva zile după scandalul cu tricoul lui FCSB
Louis Munteanu s-a revanșat. Cum a apărut la câteva zile după scandalul cu tricoul lui FCSB
Citește și...
FOTOREPORTAJ. A treia migratie a tiganilor spre Vest. Declaratiile dure ale Frantei in 2012
FOTOREPORTAJ. A treia migratie a tiganilor spre Vest. Declaratiile dure ale Frantei in 2012

"Franta nu mai poate primi toata mizeria din Europa". Este poate una din cele mai dure si rasiste declaratii facute de un oficial, la adresa unei etnii, in anul 2012.

Englezii sunt extrem de ingrijorati:
Englezii sunt extrem de ingrijorati: "29 de milioane de bulgari si romani vor putea locui in Anglia"

Britanicii de la Daily Mail scriu ca 29 de milioane de bulgari si romani si-au castigat dreptul de a trai, a munci si a beneficia de asistenta in Marea Britanie, datorita regulilor UE in ceea ce priveste dreptul la libera circulatie.

Recomandări
Întâlnire decisivă Trump-Zelenski, pe tema planului de pace. Președintele SUA a anunțat că a vorbit la telefon cu Putin
Întâlnire decisivă Trump-Zelenski, pe tema planului de pace. Președintele SUA a anunțat că a vorbit la telefon cu Putin

Volodimir Zelenski a fost primit de Donald Trump în Florida, duminică seara (ora României, n. red.) pentru a încerca să obţină sprijinul preşedintelui SUA pentru noua versiune a planului de pace privind războiul din Ucraina.

Cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe. Vântul suflă cu peste 120 km/h, iar traseele montane sunt periculoase
Cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe. Vântul suflă cu peste 120 km/h, iar traseele montane sunt periculoase

Este cod roșu de viscol în zonele înalte din 11 județe, între care Sibiu, Brașov, Prahova și Vâlcea. Ninge susținut, iar vântul mușcă de-a dreptul, cu rafale care depășesc 120 km/h.

Incendiu puternic la un depozit de pe bulevardul Iuliu Maniu din București. A fost trimis mesaj RO-Alert | VIDEO
Incendiu puternic la un depozit de pe bulevardul Iuliu Maniu din București. A fost trimis mesaj RO-Alert | VIDEO

A fost mobilizare de forțe, duminică, în Capitală, după ce un depozit situat în cartierul Militari a fost cuprins de flăcări.