Trei morti, dupa impactul devastator dintre o masina si un autobuz

60244363

Trei vieti s-au pierdut in urma unui cumplit accident de circulatie, produs vineri dimineata pe soseaua dintre Targu Mures si Cluj.

Un autoturism in care se aflau doi barbati si o femeie a derapat si s-a ciocnit cu un autobuz, care venea din sens opus. Impactul a fost devastator. Masina tinerilor s-a strans pur si simplu in jurul lor ca o menghina.

Autoturismul in care se aflau tinerii, doi barbati de 32 de ani si o fata de 22 de ani, a intrat cu viteza prea mare in curba, iar soferul a pierdut controlul. Masina a inceput sa derapeze si a ajuns de-a curmezisul soselei, cand a fost izbita de autobuz.

Soferul masinii si pasagera din dreapta au murit pe loc. Cel de-al doilea tanar, care statea in spate, a fost scos viu din autoturismul distrus. A murit insa la spital, in ciuda eforturilor disperate ale medicilor de a-l salva.

Politistii spun ca nici unul din cei trei tineri nu purta centura de siguranta.

Masina in care se aflau cei trei venea de la Cluj si se indrepta spre Sovata, unde locuia tanara de 22 de ani. Nenorocirea s-a produs in apropiere de Ogra, o localitate din apropiere de Targu Mures.

In urma impactului cu autobuzul, cei trei tineri au murit, dar niciunul dintre cei sase pasageri ai autobuzului nu a fost insa ranit. Politistii au stabilit deja ca de vina pentru cele intamplate a fost soferul autoturismului.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
SOCANT! Injunghiat in gat si aruncat in curtea spitalului Bagdasar Arseni

UPDATE: Criminalistii s-au deplasat in Popesti Leordeni pentru a face mai multe cercetari. Politia l-a identificat  pe autor, care este un consumator de droguri.

A murit carbonizat, incercand sa salveze puii dintr-o clocitoare

Moartea a lovit fulgerator joi seara intr-un sat din Dambovita. Un tanar de 22 de ani s-a urcat pe un stalp, rugat de un vecin, ca sa prinda un cablu. Dar a atins firele de inalta tensiune si a murit carbonizat.

Hoti de masini din Italia si Franta, cautati si-n gaura de sarpe: la Borsa

Romanii si-au castigat prostul renume de: "hoti fara frontiere". O confirma carabinierii italieni si politistii francezi, care au gasit intr-o localitate din Maramures mai multe utilaje agricole furate din vest, plus un excavator.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.