FC Timisoara poate redeveni oficial Poli inainte de sfârsitul anului

60525675

Marian Iancu a anuntat ca Tribunalul de la Lausanne poate da aceasta decizie, cazul fiind pe rol din 24 octombrie.

Marian Iancu a dat astazi un comunicat pe site-ul oficial al clubului pe care il patroneaza. Printre altele, seful celei mai iubite echipe din Banat anunta ca TAS ar putea da, in cel mai scurt timp, decizia ca echipa FC Timisoara sa se numeasca si in plan sportiv „Poli Timisoara”, dupa ce clubul lui Iancu a câstigat acest drept in civil. Asadar, timisorenii ar putea sa se mândreasca din nou cu numele „Poli” chiar inainte de implinirea a 90 de ani de la infiintarea clubului (4 decembrie 2011).

Comunicatul mai contine o noua cerinta a patronului clubului de fotbal catre autoritatile locale si judetene. Suma este aceeasi: 3,8 milioane de euro pâna la sfârsitul anului 2012.

Click aici pentru a citi comunicatul integral dat de Marian Iancu

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
Blocaj în negocierile pentru Guvern de la Cotroceni. Nicușor Dan acuză: „De marți până azi, PNL și-a schimbat poziția”

După ce PSD l-a aruncat în lupta pentru șefia Guvernului pe Sorin Grindeanu, PNL, USR și UDMR i-au găsit contracandidat: europarlamentarul Siegfried Mureșan. Surse politice transmit că negocierile de la Cotroceni, cerut de președinte, s-au blocat.

Grindeanu iese la atac după negocierile eșuate de la Cotroceni. Ce le transmite „curajoșilor” din PNL și USR

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, propus pentru funcţia de premier de către colegii săi de partid, afirmă, vineri seară, că PSD a fost ”mereu constructiv” pentru găsirea unei soluţii la criza politică.

Reacția lui Bolojan după ce Nicușor Dan a acuzat PNL-ul de blocajul politic „Ne-am mai fript cu cecuri în alb”

Liberalii nu vor să îl susțină necondiționat pe Sorin Grindeanu, a declarat Ilie Bolojan, acuzându-l pe liderul social-democrat că nu dorește decât „un cec în alb” pentru susținerea unui viitor guvern.