FC Brasov e prima echipa care s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

FC Brasov-FC Timisoara

FC Brasov a fost prima echipa care s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, FC Timisoara.

Golul victorios a fost inscris de Marian Cristescu in minutul 90+3. De asemenea, in minutul 80, antrenorul gazdelor, Daniel Isaila, a fost eliminat pentru proteste.

Aproximativ 100 de suporteri brasoveni s-au strans miercuri seara in Piata Sfatului, din centrul orasului Brasov, pentru a sarbatori calificarea.

Suporterii Brasovului au plecat in mod organizat de la Stadionul Tineretului, unde s-a desfasurat meciul, pana in Piata Sfatului, unde au cantat imnul echipei si au strigat "Sa vina Cupa la Brasov". Fanii au parasit piata dupa aproximativ 15 minute, dupa ce au fost atentionati de jandarmi ca nu au voie sa stea acolo.

Joi sunt programate ultimele doua sferturi de finala ale Cupei Romaniei: CFR Cluj - Gloria Bistrita (ora 17.00, transmis de Sport.ro) si Rapid - Steaua Bucuresti (ora 20.45, transmis de Pro TV).

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”
Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO
Sferturi cat o finala in Cupa Romaniei la Pro TV!

Miercuri e Dinamo-Craiova de la ora 20:45, iar joi, de la aceeasi ora, e Rapid – Steaua. De asemenea, Sport.ro transmite celelalte doua sferturi: Brasov-Timisoara si CFR – Bistrita.

Meciuri nebune in sferturile Cupei Romaniei! Rapid - Steaua si Dinamo - Craiova sunt partidele care vor incinge sferturile!

Steaua, in sferturile Cupei! Steaua - Sportul 4-2, dupa lovituri de la 11 m

Steaua s-a calificat dramatic in sferturile Cupei Romaniei! Oamenii lui Lacatus au fost condusi la pauza, dar au revenit prin Latovlevici. Ratiu, Tibi Balan si Varga au ratat la 11 metri!

Ce ar fi cerut vehement Cătălin Cîrstoiu în ședința coaliției care l-a „descalificat” din cursă. Informații din culise

După 15 ore de discuții, liderii PNL și PSD au renunțat la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria Generală a Capitalei. Cătălin Cîrstoiu nu a vrut să renunțe, ba chiar ar fi cerut și garanții.

Israelul a bombardat din nou Fâșia Gaza, într-unul dintre cele mai puternice atacuri

Israelul a bombardat în timpul nopţii de luni spre marți nordul Fâşiei Gaza, într-unul unul dintre cele mai puternice atacuri din ultimele săptămâni.

Prima reacție a lui Nicușor Dan, după ce a aflat de Firea: ”Într-o societate normală .. nu ar mai trebui să deschidă gura”

Primarul general Nicuşor Dan este de părere că bătălia electorală pentru câștigarea Primăriei Capitalei în 2024 se va da între el şi Cristian Popescu Piedone.