Punct final pentru Mike Tyson în box. Femeia care i-a spus „Stop!“ legendarului pugilist

62504244

În vârstă de 58 de ani, Mike Tyson a revenit în ring, luna trecută, pentru o luptă cu celebrul influencer Jake Paul. Renumitul pugilist a fost învins prin decizie unanimă, în Texas, într-o luptă la categoria grea.

Pentru acest duel, Tyson, care a revenit în ring după o pauză de 19 ani, a încasat 20 de milioane de dolari.

Fiul lui Mike Tyson, Amir, a declarat că Lakiha Spicer, actuala soție a celebrului pugilist american, l-a anunțat că tatăl său și-a încheiat cariera după această luptă.

„Cred că a terminat. Mama mea vitregă spune că a terminat și că ei sunt o echipă. Sunt chestii de soț și soție“, a afirmat Amir, citat de Daily Mail.

Inițial, meciul dintre Mike Tyson și Jake Paul fusese programat pentru luna iulie, dar a fost amânat din cauza problemelor de sănătate ale legendarului pugilist american. Mai exact, Tyson s-a confruntat cu o criză de ulcer și a fost obligat să ia o pauză de la antrenamente.

Acum, după ce Mike Tyson a urcat în ring, Amir a recunoscut că este mândru de tatăl său, care a avut în față un adversat mult mai tânăr decât el.

„Am fost foarte mândru. Dar da, desigur, am fost îngrijorat”, a declarat fiul lui Mike Tyson.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Prima schimbare „istorică” anunțată în Siria după căderea regimului Assad: „Departe de nepotism, favoritism şi corupţie”

Federaţia Siriană de Fotbal a anunţat schimbări pentru echipa naţională, după căderea regimului Bashar al-Assad. Astfel, logo-ul şi culoarea tricoului au fost schimbate din roşu în verde.

O rivală a Simonei Halep a ajuns în tranșee, pe frontul din Harkov: „Mă întrebați unde îmi găsesc motivația?!” | GALERIE FOTO

Elina Svitolina, 30 de ani, cea care nu a mai jucat tenis din luna septembrie, ca urmare a unei intervenții chirurgicale la piciorul drept, a îmbrăcat haina militară și a mers în Harkov, acolo unde forțele ucrainene luptă împotriva invadatorilor ruși.

EHF EURO 2024. Naţionala României de handbal feminin a fost învinsă de Ungaria cu scorul de 37-29 (20-15)

Naţionala României a fost învinsă de formaţia Ungariei cu scorul de 37-29 (20-15), duminică seara, la Debrecen, într-un meci din Grupa principală I a Campionatului European de handbal feminin - EHF EURO 2024.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.