Momentul în care Buzărnescu s-a accidentat la picior. Românca a plâns de durere. VIDEO

Ultimul update: Joi 09 August 2018 07:55
Data publicarii: Joi 09 August 2018 07:29
mihaela buzarnescu

Jucătoarea Mihaela Buzărnescu, locul 20 WTA, a abandonat, miercuri, în turul doi al turneului Rogers Cup, de la Montreal, după ce s-a accidentat în setul trei al meciului cu sportiva ucraineană Elina Svitolina, numărul 5 mondial.

Românca a ţipat şi a plâns pe teren de durere. Cu ochii în lacrimi, "Miki" a primit îngrijiri medicale la marginea terenului, înainte de a fi scoasă din arenă într-un scaun cu rotile, în aplauzele spectatorilor.

După ce Svitolina câştigase primul set cu 6-3 şi în pierduse pe al doilea cu 6-7 (5), în setul al treilea, la scorul de 4-3 pentru sportiva ucraineană, Buzărnescu s-a prăbuşit pe teren, ţipând şi plângând de durere şi ţinându-se de glezna dreaptă.

Primele care au intervenit au fost arbitra de scaun, care a încercat să o liniştească pe româncă, şi Svitolina, vizibil îngrijorată, care a adus gheaţă. După ce a primit timp de câteva minute îngrijiri pe teren şi piciorul i-a fost bandajat, Buzărnescu a fost scoasă din incintă pe un scaun cu rotile.

mihaela buzarnescu Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: StirilePROTV

Gestul Elinei Svitolina după ce Buzărnescu s-a accidentat: ”Mi s-a făcut pielea de găină”
Buzărnescu a abandonat la Montreal, în meciul cu Svitolina, după o accidentare gravă. VIDEO
Simona Halep
Simona Halep, prima reacție după retragerea de la Turneul Campioanelor. ”A fost o decizie dificilă”
Simona Halep s-a retras de la Turneul Campioanelor
Simona Halep s-a retras de la turneul de la Moscova: ”E dezamăgitor”
Motivul incredibil pentru care omul care a ucis 70 de criminali în serie a fost eliberat
România - Serbia 0-0. Sârbii au ratat un penalti, Tamaș a fost eliminat
România - Serbia, la Pro TV. Săpunaru: ”Prefer să jucăm urât şi să câştigăm”
Mick Schumacher
Fiul lui Michael Schumacher, campion european de Formula 3
Ion Ţiriac: Simona Halep nu e pregătită
Mirel Rădoi, după victoria naţionalei de tineret: N-o să ne mai fie ruşine să spunem că suntem din România
Simona Halep, în prima competiție de când a fost diagnosticată cu hernie: „Nu știu cum o să fie”
Lituania 1-2 România în Liga Naţiunilor. Victorie dramatică în prelungiri
La vot sau la revedere. Becali le-a dat ordin jucătorilor să meargă la referendum