Dinamo a bătut Steaua cu 3-0 în derby-ul Ligii a II-a. Meciul de pe Arena Națională, întrerupt din cauza torțelor

meci dinamo steaua
Agerpres

Dinamo a câştigat derby-ul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru scurt timp, după ce fanii au aruncat torţe în teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalti), potrivit News.

Meciul a fost întrerupt aproximativ 8 minute, în minutul 50, după ce fanii ambelor echipe au aruncat torţe în teren.

"Tremură haita când în faţă e armata", au scris fanii CSA Steaua, în bannere la începutul meciului.

Dinamoviştii au colorat primul inel al peluzei în alb şi roşu şi au afişat, pe rând, anii 1948, când s-a înfiinţat clubul, şi 2023.

”Că dacă n-am fi, nu s-ar mai povesti”, a fost mesajul apărut sub scenografia lui Dinamo.

În clasament, Dinamo a urcat pe 3, cu 46 de puncte, la egalitate cu Oţelul, care are un meci mai puţin disputat.

Poli Iaşi este lider şi promovată, cu 57 de puncte, iar pe doi este Steaua, cu 49 de puncte, dar care nu are drept de promovare.

NEWS ALERT Dan Petrescu a fost prezentat oficial! Unde va antrena

Au fost violențe de stradă cu urmări nefericite, la Galați, înaintea meciului de fotbal dintre Oțelul și Dinamo București, din liga a doua. Huliganii s-au încăierat ca de fiecare dată, au dat cu petarde și, mai rău, cu pietre.

Incident violent, joi seară, la Galați, înaintea meciului dintre Oțelul și Dinamo București. Un polițist a fost rănit după ce a intervenit între fanii celor două echipe care s-au luat la bătaie.

Ce s-a întâmplat cu suporterii care s-au bătut înainte de Steaua-Dinamo. Sancțiunile aplicate de Jandarmerie

Suporterii au făcut scandal, duminică, în București. Rivalii de la Steaua și Dinamo s-au bătut ieri înaintea primului derby de pe stadionul din Ghencea.

Amenzi după meciul Steaua-Dinamo. Mai mulți suporteri au fost ridicați pentru audieri | FOTO

Jandarmeria București a aplicat mai multe amenzi, precum şi decizii de interzicere a accesului la competiţii sportive, după meciul de fotbal dintre CSA Steaua şi FC Dinamo 1948.

Bătaie generală înainte de meciul Steaua-Dinamo. Jandarmii au intervenit în forță

A treia zi de Paște a venit cu ciocniri între suporteri. Rivalii de la Steaua și Dinamo s-au bătut înaintea primului derby pe noul stadion din Ghencea. Jandarmii au reținut mai multe persoane.

Cazul deceselor suspecte de la Spitalul Pantelimon. Concuzii oficiale: ”Nu există suspiciune că a existat vreo abatere”

Colegiul Medicilor din Bucureşti a prezentat concluziile anchetei la Spitalul Pantelimon din Capitală, privind acuzațiile de administrare necorespunzătoare a unui medicament, ceea ce ar fi dus la decesul a 17 pacienţi în patru zile.

Ofensivă de nestăvilit a forțelor ruse în Ucraina. Solicitarea lui Șoigu dă fiori Kievului

În plină ofensivă a forțelor Moscovei în Ucraina, ministrul rus al Apărării, Serghei Şoigu, a cerut, miercuri, suplimentarea şi accelerarea livrărilor de arme pentru operaţiunea militară din țara vecină, informează Reuters.

Cazul asasinării omului de afaceri Adrian Kreiner. La 6 luni de la crimă, un alt suspect a fost dus în spatele gratiilor

Al doilea suspect în cazul asasinării omului de afaceri Adrian Kreiner a fost adus marți-noapte în România, sub escortă.