"Nu exista materii urate sau elev prost, ci doar profesori incompetenti." Ce spune o eleva de clasa a VII-a in jurnalul ei

61867697

Anna Andronache are 14 ani si este eleva in clasa a VII-a la Scoala Coresi din Targoviste, una dintre cele mai bune unitati de invatamant din judet. Ea se ia la tranta cu sistemul si isi critica atat cadrele didactice, cat si colegii de clasa.

Face asta pe Facebook, iar postarile ei au devenit virale.

Una dintre cele mai recente postari ale Annei Andronache pe contul ei de Facebook o vizeaza pe profesoara de matematica, despre care spune ca are un "comportament dominant si cat se poate de ipocrit". "Profesoara mea de matematica are un comportament dominant si cat se poate de ipocrit. Intr-a V-a avea obiceiul sa mute absolut toti elevii in banci cum avea chef la fiecare ora si nu dadea pauzele doar pentru a arata cine e seful. A avut grija de asemenea sa induca frica de dumneaei si de matematica in randul elevilor. S-au plans niste parinti, s-au revoltat cativa copii dar profesoara zicea ca nu poate tine ora decat asa si "fiecare profesor e suveran la ora lui". Eu am refuzat sa ma mut fara o explicatie logica - pe care profesoara nu a putut sa mi-o dea. La rugamintea tatei, doamna director a vorbit cu profesoara despre pauza si despre mutare dar degeaba. A depus o reclamatie dar, din nou, fara rezultat."

Postarea integrala pe Adevarul.ro.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
Citește și...
Babele și Sfinxul au proprietar. Decizie definitivă a instanței cu privire la simbolurile Bucegilor

Preşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Dâmboviţa, Corneliu Ştefan, a declarat vineri, după decizia instanţei privind disputa cu judeţul Prahova referitoare la apartenenţa administrativ-teritorială a zonei Babele - Sfinxul că s-a făcut dreptate.

Wizz Air și Ryanair mai au kerosen pentru avioane până în iulie, biletele se scumpesc cu certitudine. Ce se va întâmpla apoi

Wizz Air și Ryanair, companiile aeriene cele mai folosite de români, au anunțat că mai au kerosen până în luna iulie. După aceea, situația devine imposibil de prevăzut, criza combustibililor urmând să dureze și dacă războiul din Iran se oprește.  

Pregătire tactică în Poliția Română: ”Vom avea polițiști mai bine pregătiți”. În ce condiții pot folosi pistoalele din dotare

Poliția Română a demarat cel mai amplu program de pregătire tactică pentru toți cei care lucrează la Investigații Criminale și ar putea fi nevoiți să facă uz de armă împotriva unor infractori periculoși. 

Recomandări
România rămâne pe lista investitorilor, dar ratingul de țară depinde de politicieni. Ce ar însemna statutul de țară „junk”

România riscă să fie retrogradată în categoria țărilor nerecomandate investițiilor din cauza crizei politice, dacă aceasta se prelungește. 

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Șoferii cu mașini vechi ar putea plăti cu până la 30% mai mult

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Ministerul Transporturilor a lansat în dezbatere publică noile tarife pentru cei care vor circula pe drumurile naționale.

Cod portocaliu de vreme severă în cinci județe. Bucureștiul, sub avertizare de vijelii și grindină

Vremea se schimbă radical în jumătate de țară, iar două coduri, unul portocaliu, altul galben, sunt deja în vigoare.