Jocurile Olimpice de la Tokyo. Echipajul masculin de patru rame al României a câștigat medalia de argint

Facebook / Federatia Romana De Canotaj

România a câștigat o nouă medalie la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Mihăiță Țigănescu, Mugurel Semciuc, Ștefan Berari și Cosmin Pascari au terminat pe locul doi cursa de patru rame masculin.

Clasament final:

1. Australia - +5.43.76;

2. România - + 0.37;

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

3. Italia - + 0.84;

4. Marea Britanie - +03.02;

5. SUA - +06.09;

6. Olanda- + 08.05.

România a ajuns la trei medalii câștigate la această ediție a Jocurilor Olimpice. Ana Maria Popescu, la spadă, și canotoarele Ancuța Bodnar și Simona Radiș, la dublu vâsle, au cucerit argint, respectiv aur.

Bye, Rangers! Ianis Hagi nu revine în Scoția. "Acord total" cu noul club

Un antrenor a fost protagonistul unui incident surprinzător la Jocurile Olimpice, după ce și-a încurajat într-un mod violent eleva, pe germana Martyna Trajdos, înainte de a intra în competiţia olimpică de judo, la categoria -63 kg.

Sportivul David Popovici a ocupat locul 4 în finala la 200 metri liber, de la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Sportivul Robert Glinţă a ocupat locul 8 în proba de 100 metri spate la Jocurile Olimpice de la Tokyo, scrie News.ro.

România, învinsă de Coreea de Sud cu 4-0, dar rămâne în cursă pentru sferturi, la Jocurile Olimpice

Selecţionata României a fost învinsă de Coreea de Sud cu 4-0 (1-0), duminică, la Kashima, în Grupa B a turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Tokyo, dar rămâne în cursă pentru sferturile de finală.

Împreună, dar despărțiți. Alianța PSD-PNL îi aruncă în lupta pentru Primăria Capitalei pe Firea și Burduja

Medicul Cătălin Cîrstoiu nu va mai fi candidatul PSD-PNL pentru Primăria Capitalei. Decizia a fost luată de Coaliție după o ședință maraton, care a durat peste 14 ore.

Kievul se mai și refuză. Statele NATO care nu vor să furnizeze Ucrainei arma pe care o cere cu insistență

În așteptarea ajutorului american, Kievul face presiuni la nivel european pentru a obține sisteme de apărare anti-rachetă. Ucraina are nevoie urgentă de șapte astfel de baterii și, până acum, a obținut un angajament și multe promisiuni.

Sondaj INSCOP: Alianța PSD-PNL conduce detajat în intenţii de vot la alegerile europarlamentare. Cine ocupă locul secund

Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna aprilie, la comanda News.ro.