Un român a fost condamnat la închisoare în Marea Britanie pentru mai multe infracțiuni. El a fost deportat de șase ori

nicu marin
South Yorkshire Police

Un român, care a fost deportat din Marea Britanie de șase ori în ultimii șapte ani, în urma acuzațiilor de furt și fraudă a fost condamnat la închisoare pentru doi ani, după ce s-a întors în Marea Britanie.

Nicu Marin, în vârstă de 44 de ani, a fost închis după ce legislația a dat magistraților puteri sporite de condamnare, scrie dailymail.co.uk.

Românul, tatăl a cinci copii, a primit o pedeapsă de 27 de luni de închisoare. El va fi deportat pentru a șaptea oară după ce își va termina sentința.

Judecătorul l-a avertizat pe român că nu ar trebui să se mai întoarcă în Marea Britanie.

„Trebuie să fie impusă o sentință descurajatoare, în special pentru cineva ca tine care a încălcat în mod regulat un ordin de deportare. Trebuie să înțelegeți că nu aveți voie în Marea Britanie și nu trebuie să vă întoarceți în această țară. Dacă o veți face, sentințele vor fi din ce în ce mai lungi”, a spus judecătorul.

Citește și
catei yoga
Ce este conceptul de puppy-yoga și cât costă

Procurorul penal a declarat anterior instanței că Nicu Marin are 20 de condamnări pentru 41 de infracțiuni - cele mai multe fiind furturi și fraude.

Marin a fost deportat pentru prima dată în octombrie 2015, însă s-a întors în Marea Britanie în 2016, atunci când a fost prins furând.

Românul a fost deportat din nou în noiembrie 2016, iar două săptămâni mai târziu s-a întors în țară.

Au mai urmat două deportări în martie 2017 și în aprilie 2018.

În noiembrie 2019, el a fost găsit la o adresă în Chapeltown atunci când a fost condamnat la patru luni de închisoare și 18 cu suspendare.

În septembrie anul trecut, Marin a aplicat pentru căsătoria cu o femeie din Marea Britanie, înainte de a fi arestat în noiembrie.

El a declarat că s-a întors în Marea Britanie anul trecut în august și că s-a angajat.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Tragedie! A murit pe teren, chiar în timpul meciului, dintr-un motiv bizar
NEWS ALERT Tragedie! A murit pe teren, chiar în timpul meciului, dintr-un motiv bizar
Citește și...
O femeie a folosit o pungă de plastic pentru a-și vopsi părul. Ce a ieșit după 30 de minute a devenit viral
O femeie a folosit o pungă de plastic pentru a-și vopsi părul. Ce a ieșit după 30 de minute a devenit viral

O mama din Marea Britanie și-a vopsit accidental părul cu logo-ul Asda (lanț britanic de supermarketuri), când a folosit una dintre pungile lor de plastic ca să își vopsească părul, scrie Mirror.co.uk.

Ce este conceptul de puppy-yoga și cât costă
Ce este conceptul de puppy-yoga și cât costă

După mesele îmbelșugate de Revelion, mișcarea este binevenită Mai mulți tineri din Marea Britanie și-au dat întâlnire într-o sală de sport, pentru o clasă de "Puppy yoga" - unde cățeii sunt invitații speciali.

Recomandări
Ninge viscolit în munți: DRDP Craiova intervine cu utilaje, Oltenia sub cod galben de ninsori și vânt | Video
Ninge viscolit în munți: DRDP Craiova intervine cu utilaje, Oltenia sub cod galben de ninsori și vânt | Video

Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Craiova trasmite joi dimineaţă că în zonele montane ninge viscolit, fapt ce îngreunează acţiunile de deszăpezire.

Nadia Comăneci, mesaj emoționant de Crăciun: „Să aveţi un an extraordinar. Sărbători frumoase alături de cei dragi”
Nadia Comăneci, mesaj emoționant de Crăciun: „Să aveţi un an extraordinar. Sărbători frumoase alături de cei dragi”

Nadia Comăneci, cel mai titrat sportiv român la Jocurile Olimpice, a postat în social media un mesaj de Sărbători, în care menţionează faptul că urmează un an olimpic.  

Medicul Adrian Marinescu avertizează: ”Avem 70-80 de pacienţi cu gripă în fiecare zi, poate chiar şi mai mult”
Medicul Adrian Marinescu avertizează: ”Avem 70-80 de pacienţi cu gripă în fiecare zi, poate chiar şi mai mult”

Numărul cazurilor de gripă în București s-a mărit în această perioadă, ajungând la aproximativ 80 de persoane care se prezintă într-o zi la camera de gardă, afirmă Dr. Adrian Marinescu, managerul Institutului de Boli Infecţioase Matei Balş din Capitală.