Pizza de record mondial: O echipă din Luxemburg a preparat o pizza de 101 metri

×
Publicitate

3 brutari din Luxemburg și numeroși voluntari au intrat în Cartea Recordurilor după ce au pregătit o pizza de 101 metri.

Pentru a-și atinge obiectivul au folosit o tonă de aluat 500 de kilograme de sos de roșii și 500 de kilograme de mozzarella.

Viteza și dexteritatea au fost foarte importante în prepararea celebrei specialități italiene, pentru a fi distribuită caldă trecătorilor înfometați. Toate feliile care au compus recordul au dispărut în doar câteva minute.

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Trump s-a întors la tacticile sale obişnuite de campanie: „Vom reveni la Casa Albă în locul lui Joe Biden cel Strâmb”

„Am încasat un glonț pentru democrație”, a spus Donald Trump în primul său miting de campanie la o săptămână după ce a fost ținta unei tentative de asasinat.  

Mohammed Abdulsalam: Rebelii houthi din Yemen vor continua să atace Israelul şi nu vor respecta nicio regulă de angajament

Rebelii houthi din Yemen vor continua să atace Israelul şi nu vor respecta nicio regulă de angajament, a declarat duminică purtătorul de cuvânt al grupului, Mohammed Abdulsalam, potrivit canalului de televiziune Al Jazeera din Qatar.

Furtunile violente au făcut ravagii în estului Franţei. Opt persoane au fost rănite. „Pagubele sunt considerabile"

Furtuni violente s-au abătut asupra unei părţi a estului Franţei în noaptea de sâmbătă spre duminică, provocând inundaţii extinse în departamentul Haute-Marne (est), unde opt persoane au fost rănite uşor, informează AFP.  

Recomandări
Drona doborâtă la Galați pare să fi fost rusească. A zburat zeci de kilometri în 17 minute. Fragmente găsite lângă Corni

O nouă dronă care a pătruns neautorizat în spaţiul aerian românesc a fost doborâtă azi dimineață, în județul Galați. 

Tragedie pe litoral: Un adolescent de 17 ani a murit în valuri la Olimp, iar un tânăr de 19 ani este căutat de scafandri

Deși e steag roșu arborat pe plajele din sud, doi tineri care au intrat în marea furioasă, în stațiunea Olimp, au dispărut în valuri. 

Zi cu 3 incidente pe litoral: O dronă găsită lângă plaja Modern, un obiect suspect la Eforie și o aripă de în largul mării

Pe litoral în Constanța și Eforie două alerte au dus la evacuarea turiștilor de pe plajă! La Constanța în largul plajei Modern aproape de Portul Tomis a fost găsit un fragment de dronă.