Spectacolul virtual, cu holograme, al trupei ABBA a generat încasări de peste 150 de milioane de dolari

×
Publicitate

Trupa ABBA a generat încasări de peste 150 de milioane de dolari în urmă spectacolelor susținute de hologramele lor.

Vorbim despre unele dintre cele mai scumpe concerte create vreodată, deși artiștii sunt trecuți deja de 60 de ani, și nici măcar nu au mai fost nevoiți să se prezinte fizic la spectacole.

Au investit 170 de milioane de dolari în acest show. Momentan nu și-au scos banii, dar spre asta se îndreaptă.

Au generat încasări de 150 de milioane de dolari, dar acest lucru s-a întâmplat doar într-un an.

Sala de evenimente în care a fost susținut acest concert, dacă putem să-i spunem așa, a fost creată special pentru astfel de evenimente, iar acolo, în viitor, vom putea vedea și alți artiști, pe care nu mai avem cum să-i întâlnim fizic.

Spectacolul are loc într-o sală din Londra, care a fost creată special pentru astfel de show-uri. Este unul dintre cele mai scumpe spectacole create vreodată.

Mai multe detalii, în VIDEO.

Articol recomandat de sport.ro
Jackpot! Sorana Cîrstea a făcut avere la Roland Garros, după ce s-a calificat în sferturile de finală
Jackpot! Sorana Cîrstea a făcut avere la Roland Garros, după ce s-a calificat în sferturile de finală
Citește și...
iLikeIT. Emisiunea integrală din 30 mai 2026

iLikeIT. Emisiunea integrală din 30 mai 2026

Yoshi revine într-o nouă aventură plină de puzzle-uri. Cât costă jocul „Yoshi and the Mysterious Book”

Celebrul dinozaur Yoshi revine din nou pe ecranele consolelor într-o nouă aventură numită Yoshi and the Mysterious Book. De data aceasta, simpaticul prieten al lui Mario ne invită să explorăm o lume plină de puzzle-uri.

Cum sunt antrenați piloții de Airbus A320. Experiența într-un simulator de 12 milioane de dolari din București

Simulatorul de zbor este una dintre cele mai importante unelte din pregătirea piloților de linie.

Recomandări
Nicușor Dan, pentru BBC: „Ambasadorul Rusiei va fi expulzat dacă vor mai fi incidente cu drone rusești”

Președintele Nicușor Dan a declarat, pentru BBC, că s-a luat în calcul expulzarea ambasadorului rus la București, Vladimir Lipaev, dacă se va mai repeta un incident cu dronă rusească în România.

România este în top trei cele mai corupte țări din Uniunea Europeană. Statul care a obținut cel mai bun scor

România se află printre cele mai corupte state din Uniunea Europeană, potrivit celui mai recent Indice al Percepției Corupției (CPI) publicat de Transparency International, pentru anul 2025.

Cod galben de vânt puternic în trei județe. Vor fi rafale de până la 80 km/h la munte

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis o informare de vânt puternic, instabilitate atmosferică şi cantităţi de apă însemnate, valabilă pe parcursul zilei de duminică, în mai multe regiuni ale ţării.