Ucigasul barbatului cu gatul taiat, gasit intr-o parcare, nu e departe

60196347

Asta sustin cel putin anchetatorii din Oradea care se ocupa de acest caz. Atentia lor se indreapta mai ales catre oamenii fara adapost care isi fac veacul prin zona. Sunt deosebit de violenti, spun politistii, si ar da in cap oricui.

Imediat dupa ce a fost gasit gasit cadavrul, surse din randul anchetatorilor spun ca in zona crimei criminalistii au gasit doi dinti. Este posibil ca acestia sa fi apartinut agresorului. Se pare ca inainte sa fie comisa crima, victima si calaul s-au batut ,iar barbatul si-a aparat viata cu indarjire.

Dintii urmeaza sa fie supusi unor analize iar rezultatele vor fi comparate cu ADN-ul suspectilor. Acesta este doar una dintre pistele politistilor insa nu si singura. In acest timp, familia barbatului ucis cu sadism asteapta sa se faca dreptate.

Banuielile anchetatorilor se indreapta asupra unui barbat de aproximativ 55 de ani. Dupa autopsie, legistii au aflat ca victima a sfarsit in chinuri. Pe gat are mai multe taieturi de cutit.

Criminalistii spun ca este doar o chestiune de timp pana cand vor da de urma ucigasului. Cadavrul victimei a fost gasit in spatele unui hypermarket marti dupa amiaza de doi trecatori care au crezut, initial, ca omul doarme si ar putea ingheta de frig. Au inghetat ei de spaima, insa in clipa in care si-au dat seama ca barbatul avea gatul taiat.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
O rapa adanca de 10 metri a devenit "mormantul" unui barbat din Arad

Era intr-o masina care s-a rasturnat din cauza vitezei, spun politistii. Din vehiculul strivit, echipele de interventie i-au scos in viata pe cei trei prieteni care il insoteau. Soferul risca sa fie cercetat penal daca analizele vor arata ca era baut.

Doi muncitori au cazut de la etajul 2! Au supravietuit

Au avut zile de la Dumnezeu, spun medicii din Moreni, despre doi muncitori care au cazut marti seara de la etajul 2. Izolau fatada unui bloc, cand schela pe care erau, inalta de peste 10 metri, s-a prabusit cu ei.

A cazut malul de pamant peste el! A murit la spital!

Desi parea invinsa de medici, moartea nu l-a iertat pe un barbat de 60 de ani, din judetul Iasi. Lucra intr-un sant, la tevile de apa ale unui depozit din Pascani si din senin, malul s-a prabusit peste el.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

De ce alegerile prezidențiale din Franța ar putea provoca o ruptură în NATO. România, printre țările direct afectate-POLITICO

NATO se pregăteşte pentru posibilitatea foarte reală ca viitorul preşedinte al Franţei să provoace o ruptură profundă în cadrul alianţei, iar România ar fi printre ţările direct afectate.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.