Asasinat inspaimantator la Constanta: doi pensionari, ucisi si incendiati!

×
Publicitate

Cand i-au gasit pompierii, barbatul era aproape decapitat, iar femeia, deja carbonizata, fusese intepata de mai multe ori in zona inimii. Varianta razbunarii este prima luata in calcul. Nepotul victimelor este un avocat din Constanta.

Vecinii batranilor au vazut ca le arde casa si au sunat firesc la pompieri. Sperau ca cei doi soti au apucat sa iasa singuri din flacari. Nu era insa asa. Militarii i-au gasit arsi, dar nu focul le-a curmat zilele.

Victimele aveau 84, respectiv 85 de ani. Si-au dat sufletul in chinuri. Aveau pe corp numeroase urme de cutit. Femeia zacea in bucatarie, iar omul ei, in fata casei. Semn ca fiecare a incercat sa fuga de moarte. Cel putin doi asasini i-au incoltit insa - criminalistii au gasit pe trupuri rani provocate de arme diferite.

Asasinii au fugit, nu inainte sa verse benzina prin casa si sa dea foc.

Cainii adusi de anchetatori in casa groazei au mirosit doar ca unul dintre asasini s-a oprit intr-o curte parasita, peste drum de casa batranilor, iar celalalt a fugit pe camp, in directia opusa. Apoi, le-au pierdut urmele.

Este clar ca nu poate fi vorba despre un jaf. In casa se aflau peste 10.000 de lei.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Crima de la Timisoara: sex pe bani, gelozie si 50 de lovituri de cutit

Iubirea uneste, iubirea dezbina. Cheia crimei de la Timisoara, unde un barbat a fost transat de ziua lui, are la baza amorul carnal.

Universitatea Craiova - Dinamo 0-0: scandal in tribune si la gara!

A rasunat toata Bania, sambata seara, la meciul dintre Universitatea si Dinamo Bucuresti. Suporterii celor doua formatii s-au bombardat non-stop cu torte si petarde. Nemultumiti de scorul alb, 0-0, huliganii s-au provocat reciproc.

Studenta la Medicina, suspecta in cazul uciderii unui barbat, s-a predat

Carmen Bejan, in varsta de 20 de ani, studenta in anul II la Universitatea de Medicina si Farmacie din Timisoara le-a povestit procurorilor ca s-a plimbat toata noaptea pe strazi.

Recomandări
Eurostat: România, cea mai mare creștere a prețurilor la carburanți din UE. Combustibilii s-au scumpit cu 24,2% într-un an

Prețul mediu al combustibililor și lubrifianților în UE a crescut cu 16,9% în iulie 2026 față de iulie 2025, România înregistrând cea mai mare creștere anuală, arată Eurostat.

Schimbare majoră pentru partidele politice: nu ar mai putea fi înființate cu doar trei membri. Ce propune AEP

Preşedintele Autorităţii Electorale Permanente, Adrian Ţuţuianu, a anunţat că AEP a elaborat un proiect de lege privind partidele politice care a fost publicat, vineri, în consultare publică. 

Canicula persistă în aproape toată țara. ANM a prelungit avertizările meteo de temperaturi extreme

Noul episod de caniculă continuă până duminică dimineață. Meteorologii au emis avertizări de Cod galben și Cod portocaliu pentru temperaturi deosebit de ridicate, disconfort termic accentuat și nopți tropicale.