O femeie de 63 de ani, din Iasi, a murit intoxicata cu monoxid de carbon

×
Publicitate

Si sotul ei a inhalat gazul ucigas, provenit de la o soba cu gaze, dar medicii au reusit sa-l smulga din ghearele mortii. Barbatul e la spital, in stare grava.

 

Cei doi soti se pregateau de culcare si au aprins inainte soba alimentata cu gaz. La un moment dat, nepotul, care locuia in aceeasi casa cu ei, si-a trimis fetita sa vada daca sunt bine.

Cand a deschis usa, copila de 12 ani a simtit un miros puternic de monoxid de carbon. Si-a alertat parintii, care au chemat ambulanta.

Doar batranul, in varsta de 70 de ani, a mai putut fi salvat, fiind acum tinut in viata de aparate. Pentru sotia lui nu s-a mai putut face nimic. Cei doi soti au mai trecut printr-un pericol in urma cu doi ani, cand le-a ars casa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Vai de fundul ei! A inghitit 100 de cuie din cauza depresiei!

Un caz iesit din comun la spitalul judetean din Satu Mare, unde o femeie de 40 de ani s-a prezentat la control cu o numar imens de cuie in stomac.

Tata si fiul de numai 7 luni, zdrobiti de un camion pe E85

Cumplitul accident s-a petrecut in dreptul localitatii Orbeni, in Bacau. Cel de la volan a iesit in fata unui TIR, care i-a facut praf. Mergeau sa o caute pe mama copilului. Femeia fugise de acasa, hotarata sa isi reclame sotul dupa ce a batut-o mar.

Hot ghinionist! Dupa furt, a fost imobilizat de cativa muncitori

Ghinionul s-a tinut scai de un talhar de ocazie din Constanta. L-au inhatat cativa muncitori, imediat dupa ce a batut o postarita si i-a furat geanta plina cu bani.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată luni. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc luni, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.