Culmea tupeului la hoti! Au luat la ochi bancomatul din sediul IGP

×
Publicitate

Trei cetateni bulgari au fost prinsi in flagrant in timp ce demontau aparatura de citit cardurile instalata pe un ATM, situat in sediul Inspectoratului General al Politiei.

Cei trei bulgari "lucreaza" de o buna bucata de vreme prin Bucuresti. S-au intrecut insa pe ei cand au luat la ochi tocmai bancomatul Inspectoratului General al Politiei. Interesant este ca bani isi scoteau din tara vecina.

Prinderea celor trei a fost inregistrata de camerele de supraveghere ale bancomantului. Conform acuzatiilor, suspectii au reusit sa fure in cateva luni 40.000 de lei.

Majoritatea celor care scot bani de la acel bancomat sunt politisti care lucreaza in sediul IGP din Bucuresti. Anchetatorii spun, insa, ca niciunul nu se afla pe lista celor 50 de persoane care au fost pagubite.

In masina celor trei bulgari politistii au gasit instrumente pe care le foloseau la montarea si demontarea dispozitivelor de pe ATM-uri, dar si un laptop in care falsificatorii stocau datele.

Cu adevarat ingrijorator este ca la fiecare captura politistii constata ca piesele folosite de hoti sunt din ce in ce mai bine facute.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
Citește și...
Premieră pentru România. Echipa de robotică „Heart of RoBots” a devenit vicecampioană mondială la o competiție din SUA

Echipa de robotică a Colegiului Național „B.P. Hasdeu” din Buzău, „Heart of RoBots”, a devenit vicecampioană mondială la competiția FIRST Tech Challenge din Houston, SUA, câștigând divizia Goodall și obținând locul I în divizia Da Vinci.

Un băiat de 1 an din Dolj a murit după ce a căzut în piscină, la bunici. Ar fi fost în grija străbunicii

Un băiețel de un an și patru luni a murit după ce a căzut în piscina din curtea bunicilor, într-o comună din județul Dolj. Ar fi fost lăsat în grija străbunicii, spun martorii.

Un copil de 4 ani a fost găsit mort într-o baltă, în Vrancea. Era dat dispărut de o oră

Un copil în vârstă de 4 ani şi jumătate, din comuna Suraia, judeţul Vrancea, a fost găsit decedat, duminică după-amiază, într-o baltă neamenajată, la aproximativ o oră de la momentul în care a fost dat dispărut.

Recomandări
ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. "Păstrați bonurile și facturile!"

ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. Consultant fiscal: “Recomand ca, în momentul în care începem să ne jucăm fie cu criptomonede, fie pe bursă, să ne deschidem un excel și să păstrăm bonuri, facturi.”

Microbuze școlare la prețuri duble, cumpărate din fonduri UE în comune din România. Cazul, investigat de Parchetul European

„Fonduri fără fond”, partea I. Școli noi, promisiuni mari și miliarde de euro puse pe masă. Uniunea Europeană a finanțat laboratoare digitale, campusuri pentru învățământ dual și microbuze electrice care să ducă elevii la cursuri.

Cristi Chivu, după ce Inter Milano a câştigat campionatul Italiei: „Este titlul băieţilor. Cum sărbătoresc eu? O ţigară...”

Tehnicianul Cristian Chivu și-a lăudat jucătorii după ce Inter Milano a câștigat campionatul Italiei și a afirmat că se bucură ca pe vremea în care era fotbalist.