Clipe de groaza in Neamt! Doua fetite au fost la un pas sa arda de vii!

60216949

Lasate de parinti singure acasa, copilele de 1, respectiv 4 ani, au fost la un pas sa arda de vii. O lumanare aprinsa langa pat a cazut pe patura mezinei si in doar cateva clipe, flacarile au cuprins hainele fetitei, care a ajuns la spital in stare grava.

 

Cand a vazut ca afara s-a intunecat, iar parintii, dusi cu treaba la moara, nu mai apareau, fetita de 4 ani a aprins o lumanare, pentru ca in casa nu exista curent electric. La un moment dat, cana in care era asezata lumanarea a cazut in patul in care dormea sora mai mica a copilei.

Hainele acesteia au luat foc, iar micuta de 1 an a inceput sa strige de durere. Speriata ca nu poate sa o ajute, sora ei a inceput si ea sa tipe dupa ajutor. Vecinii au reusit sa stinga focul si au sunat dupa ambulanta, care a dus-o pe copila la spitalul din Iasi.

Medicii sunt rezervati in privinta sanselor de supravietuire ale fetitei. Spun ca, in cazul in care va scapa cu viata, risca sa ramana oricum fara degetele de la o mana.

Cazul este anchetat acum de politisti si de Directia pentru Protectia Copilului. Daca se va dovedi ca au dat dovada de neglijenta, parintii ar putea fi decazuti din drepturi, iar cele doua surori ar putea ajunge in grija statului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Membri din clanurile Stoaca si Udila, retinuti de politie

Cele patru persoane au fost retinute in Capitala de Politistii Serviciului de Investigatii Criminale din Sectorul 4 pentru santaj, talharie si lipsire de libertate.

Incredibil! S-a predat de bunavoie politiei

Este cazul unui bucurestean pe numele caruia a fost emis un mandat european de arestare. S-a predat la Directia de Cercetari Penale, unde a avut parte de o surpriza.

Primarul si directorul unei scoli din Dambovita, acuzati de agresiune

Totul ar fi pornit inca de la inceputul anului scolar cand, spune profesorul de sport, a fost chemat de directorul scolii si de primar.

Recomandări
Stare de alertă în Slobozia. Apa din stația de epurare avea poluanți de până la 72 de ori peste limita legală

Autoritățile au declarat stare de alertă pentru 30 de zile în municipiul Slobozia și în patru comune limitrofe, după ce autorizația de mediu a operatorului de apă-canal a fost suspendată pentru șase luni.

Cum arată noua variantă a legii salarizării. Valoarea de referință a fost redusă la 4.000 de lei, de la 4.100 - Surse

Proiectul noii legi a salarizării care a ajuns, joi, pe masa liderilor politici, stabileşte valoarea de referinţă privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice la 4.000 lei, începând cu 1 decembrie 2026, cu posibilitatea de majorare în 2027.

Zelenski: „Ucraina are nevoie de rachete pentru sistemele Patriot. Nu vorbim despre cadouri. Suntem pregătiți să cumpărăm”

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, afirmă că țara sa are nevoie de rachete pentru sistemele Patriot, după recentul atac rusesc. „Nu vorbim despre cadouri. Ucraina este pregătită să cumpere armamentul”, a subliniat liderul de la Kiev.