Baiatul de 14 ani, care s-a inecat pe litoral, a fost inmormantat

×
Publicitate

Un inger s-a dus in ceruri mult prea devreme, spun oamenii din Iasi care l-au condus pe ultimul drum pe Mirel. Este baiatul care s-a inecat sambata pe litoral, unde venise in tabara, ca sa vada marea.

 

Si el, si prietenul sau au intrat in apa si n-au mai ajuns vii pe mal. Profesoara care ii supraveghea este cercetata de politisti.

Strada pe care locuieste familia baiatului s-a umplut de rudele si prietenii care au venit joi sa il vada pentru ultima oara. Parintii au simtit ca le fuge pamantul de sub picioare, in clipa in care baiatul lor a parasit casa pentru totdeauna.

Profesoara acuzata pentru moartea baietelului nu a indraznit sa dea ochii cu familia. Doar una dintre colegele ei, care a fost alaturi de copii in tabara, a venit la inmormantare si a incercat sa explice ca nu este responsabila pentru tragedie.

Pentru ca baiatul visa sa se faca preot, a fost inmormantat chiar in fata bisericii din sat, unde venea in fiecare saptamana la slujba.

Articol recomandat de sport.ro
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
"Ce i-ai spune soției tale dacă ai putea să mai vorbești cu ea câteva secunde?" Iosif Rotariu, răspuns tulburător
Citește și...
Fata cazuta de la etaj, in Costinesti, balerina la Opera!!!

UPDATE: Un martor supriza da peste cap ancheta de la Costinesti, unde o tanara dansatoare a cazut de la balcon, iar acum este in coma.

Dupa 40 de ani de casnicie si-a ucis nevasta care il acuza de infidelitate!

UPDATE: O casnicie care a durat mai bine de patru decenii, intre doi oameni care s-au iubit si se tineau mereu de mana, s-a incheiat brutal.

Voia sa se racoreasca si a sarit de pe podul Baneasa, dar apa era prea mica

Un gest necugetat i-a fost fatal unui barbat din Capitala. Omul era, se pare, baut si a sarit miercuri noaptea de pe podul Baneasa, cu gandul sa faca o baie.

Recomandări
Ilie Bolojan, despre una dintre marile greșeli făcute de stat în ultimii ani: „E simplu să semnezi, mai greu să finanțezi”

Premierul demis Ilie Bolojan afirmă că una dintre erorile făcute în ultimii ani a fost supracontractarea lucrărilor de construcții și de investiții. 

Unde pot verifica șoferii, în timp real, prețul motorinei la toate benzinăriile. Primele efecte ale reducerii accizei

Motorina s-a ieftinit la benzinăriile din țară. În unele locuri, un litru de diesel a coborât sub 10 lei. Este efectul accizei dinamice, care a intrat ieri în vigoare. 

ANM: Vremea se răceşte acentuat în mai multe regiuni. Cod galben de ploi torențiale și vijelii pentru ziua de marți. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, luni, o informare de instabilitate atmosferică şi răcire accentuată, valabilă până marţi seara în majoritatea regiunilor.