E.U. YES LA VOT. Olimpia Melinte și Jimmy Hex #YESLAVOT pe 26 mai. VIDEO

×
Publicitate

Olimpia Melinte și Jimmy Hex merg la vot pe data de 26 mai, la alegerile europarlamentare.

”Eu ies la vot pentru că, dacă nu iau parte la această luptă pentru putere care e politica, o vor face alții, și apoi s-ar putea să nu imi placă deciziile pe care aceștia le iau pentru mine”, spune Jimmy Hex.

Eu ies pentru că, până în 2024, vom fi reprezentați în Parlamentul European de cei pe care îi alegem pe 26 mai”, spune Olimpia Melinte.

De ce sunt importante alegerile de pe 26 mai și ce impact vor avea

 

Suntem de 12 ani în Uniunea Europeană, iar pe 26 mai avem alegeri europene care vor avea un impact direct în viața noastră.

Știrile PRO TV a demarat campania „E.U. YES LA VOT!”, în care veți vedea de ce este important să fim părtași la alegerile care vor contura viitorul continentului nostru și, de ce nu, rolul nostru în lume.

E dreptul și datoria noastră să decidem pe cine trimitem să ne reprezinte în Parlamentul European. Și stă în puterea noastră ca, prin ieșirea la vot, să aducem Europa mai aproape de români.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Citește și...
Partidul REPER a lansat Platforma pentru democraţie, prosperitate şi progres, care cuprinde DEMOS, ACUM şi independenţi

Partidul REPER a lansat, marţi, Platforma pentru democraţie, prosperitate şi progres, care cuprinde mai multe partide precum DEMOS, ACUM, dar şi candidaţi independenţi.

Peste 60% dintre români așteaptă îmbunătățiri după alegerile locale. Care sunt așteptările - Sondaj INSCOP

Mai bine de jumătate dintre români se așteaptă la îmbunătățire a situației din localitatea unde trăiesc în urma alegerilor locale. Românii sunt optimiști și cu privire la reprezentarea României în Parlamentul European.

Rezultate finale, alegeri europarlamentare 2024. Câți români din diaspora au votat, de fapt, pentru Șoșoacă și George Simion

Biroul Electoral Central a anunțat că a fost finalizată numărătoarea voturilor înregistrate la secțiile de vot din străinătate pentru alegerile europarlamentare, organizate în 9 iunie 2024.  

Recomandări
Ce a răspuns ministrul Oana Țoiu, întrebată ce alege între ”pro-european” și ”pro-occidental”: ”Există o dezbatere”

Oana Țoiu, ministrul de Externe, a clarificat ce înseamnă pentru România să fie pro-europeană într-un moment în care tensiunile dintre UE și administrația americană pun la încercare alianțele tradiționale.

Consultări la Cotroceni cu parlamentarii neafiliați. Ce noi scenarii și majorități se conturează pentru noul Guvern

Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu parlamentarii care nu mai sunt afiliați partidelor pe listele cărora au fost aleși în Parlament - precum SOS, POT și AUR.

Românii vor putea reclama anonim tăierile ilegale și braconajul. Până acum, sesizările erau clasate

Românii vor putea reclama anonim activități suspecte din păduri, printr-o nouă platformă anunțată de șeful Gărzii Forestiere Naționale, George Gârbacea, în exclusivitate la PRO Verde.