Retrospectiva meciului Franta- Elveția într-o singură poză. De la agonie la extaz în 90 de secunde

meci
StirilePROTV

Elveția a eliminat Franța în optimi de la EURO 2020, în cel de-al patrulea meci şi ultimul găzduit de Arena Naţională.

Meciul a fost plin de dramatism iar Elveția a reușit o surpriză uriașă pe Arena Națională, în ultimul meci de la EURO 2020 disputat în România, și a eliminat Franța, campioana mondială, după 8-7 la penalty-uri.

A existat o singură ratare (a starului Mbappe), iar Elveția a produs marea surpriză pe Arena Națională: a lăsat Euro 2020 fără campioana mondială.

De la agonie la extaz în 92 de secunde?

Prima imagine a fost surprinsă în minutul 89 și 26 de secunde, iar a doua în minutul 90 și 58 de secunde.

Antrenorul Dan Petrescu a declarat, luni seara, că România a fost o gazdă extraordinară la cele 4 partide din cadrul Campionatului European, el precizând că Bucureştiul poate organiza fără probleme şi finala EURO 2020 în locul Londrei.

Croația - Spania, 3-5 la EURO 2020. Spaniolii merg în sferturi, după cel mai nebun meci de la acest turneu

Selecţionata de fotbal a Spaniei s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale EURO 2020, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 5-3 (1-1, 3-3), într-un meci care a avut nevoie de prelungiri, luni, la Copenhaga, în optimile de finală ale compe

Ministrul Sănătății anunță că se lucrează la o strategie care să limiteze trimiterea pacienţilor de la stat la privat

Alexandru Rafila, a declarat joi, în contextul acuzaţiilor care i se aduc medicului Cătălin Cîrstoiu, că ar trebui făcută o declaraţie pe proprie răspundere a medicilor care lucrează în instituţiile publice, că nu direcţionează pacienţi la privat.

Percheziții ale Parchetului European la instituții publice din Botoșani privind o fraudă de 160.000 € care implică fonduri UE

Parchetul European (EPPO) din Cluj-Napoca şi (România) efectuează astăzi percheziţii în mai multe locaţii.

Românii blocați în Dubai din cauza inundațiilor, supărați pe autoritățile române: Niciun receptor ridicat, nu au făcut nimic

236 de români blocați de aproape două zile pe Aerportul din Dubai lovit crunt de inundații au revenit joi dimineață în țară.