Prejudiciu de peste 11.000 de lei cauzat de doi barbati Ocolului Silvic Margau

61381725

Oamenii legii ii cerceteaza acum pe cei doi barbati care sunt suspectati ca timp de doua saptamani, la inceputul acestui an ar fi taiat si furat peste 70, 200 metri cubi de material lemnos.

 

Barbatii au in jur de 30 de ani si pana acum au crezut ca au scapat basma curata. In schimb, oamenii legii i-au avut in vizor si se pare ca intr-adevar cei doi au adus un prejudiciu de 11.047,97 de lei, Ocolului Silvic Margau din judetul Cluj.

Barbatii sunt cercetati acum in stare de libertate, pentru ca in perioada 28 decembire 2012 – 10 ianuarie 2013, ar fi taiat si furat 51 de arbori.

 

Articol recomandat de sport.ro
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Petrolierul cu gaz petrolier lichefiat explodat în apropiere de Sulina arde în continuare. Trei drone ar fi lovit nava

Incident extrem de grav în Marea Neagră, în apropiere de portul Sulina. Un petrolier încărcat cu aproape 3.800 de tone de gaz petrolier lichefiat a explodat și arde în largul coastelor României, la 40 de km depărtare de țărm.

„Lumi ideale nu există, dar putem tinde spre ele”. Cea mai bună șahistă a României, despre o Ungarie cu Polgár președintă

Marea maestră Irina Bulmaga spune că Judit Polgár are calitățile necesare pentru a deveni un simbol al unei Ungarii moderne, după ce fosta campioană mondială a refuzat funcția de președintă a țării.

PSD propune ”comisie de criză”, iar PNL vrea ca parlamentarii să fie chemați din vacanță pentru PNRR: ”Miza e importantă”

După apelul lansat de PSD, luni, 20 iulie, preşedintele Senatului, liberalul Mircea Abrudean, a transmis și el, marți, că România ar putea închide jaloanele restante din PNRR până la sfârșitul lunii iulie, dacă ar exista voință politică.